Używane samochody MAN

Podczas zarządzania własną firmą przewozową wielu przedsiębiorców chce jak najmocniej ciąć koszty. Jest to zrozumiałe zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wszystkie ceny diametralnie rosną. Mimo wszystko trzeba wyposażyć się w dobrej jakości pojazdy za rozsądną cenę. Dlatego używane samochody MAN stały się bardzo poszukiwanymi pojazdami, o które bije się wiele osób zarządzających firmami TSL. Dlaczego używane samochody MAN są tak cenione?

 

Dlaczego warto postawić na używane samochody MAN?

 

Firma MAN znana jest z niemieckiej jakości. Właśnie poprzez ten fakt samochody MAN są bardzo cenione. Potrafią one przejechać ogromną liczbę kilometrów bez poważniejszych usterek czy problemów. Jednak zawsze jest różnica podczas wyboru samochodów MAN typu używanego, a nowego. Używane samochody MAN często przejechały już sporo kilometrów. Nikt nie sprzedaje pojazdów ciężarowych z przebiegiem 20 czy 30 tysięcy kilometrów. Mimo wszystko przedsiębiorcy bardzo ochoczo stawiają na zakup używanych samochodów MAN.

 

Jest to związane przede wszystkim z ich ceną. Samochód podczas wyjazdu z salonu traci od 10 do 20% swojej ceny bazowej. Jest to bardzo dużo – a to wszystko tak naprawdę podczas przekazania samochodu do użytku! Firmy, które liczą się z każdym wydatkiem nie są w stanie pozwolić sobie na taką utratę pieniędzy. Dodatkowo zakup nowego samochodu ciężarowego to ogromny koszt, który potrafi zwalić z nóg. Dlatego używane samochody MAN są bardzo cenione. Z pewnością pokonają jeszcze nie jeden długi dystans, a kosztują kilkakrotnie mniej niż wersje nowe.

 

Używane samochody MAN – na co trzeba uważać?

 

Mimo wszystko podczas wykonywania zakupów na rynku wtórnym warto mieć się na baczności. Istnieje wiele osób i wiele niesprawdzonych dealerów, którzy sprzedają samochody MAN kiepskiej jakości z ukrytymi wadami. Aby się tego ustrzec trzeba podróżować z mechanikiem, który sprawdzi pojazd nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Wtedy każdy przedsiębiorca będzie miał pewność, że nie kupuje kota w worku.