DBK – zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

Przedsiębiorcy zarządzający firmami TSL każdego dnia mają pełne ręce roboty. Czasem w natłoku obowiązków coś może im umknąć w wyniku czego mogą narazić się na bolesne kary, których chyba każdy chciałby uniknąć. Jest jeden sposób, który zrewolucjonizował zarządzanie nie jednej firmy przewozowej. To system telematyczny, który został stworzony między innymi przez Grupę DBK. Zarządzanie flotą samochodów ciężarowych z jego pomocą jest o wiele prostsze i potrafi przynieść firmie wiele korzyści.

 

Dbkfleetmanagement – pomoc dla przedsiębiorców i kierowców

 

System telematyczny o nazwie Dbkfleetmanagement jest w stanie pomóc przedsiębiorcom, ale również kierowcom w najtrudniejszych sytuacjach na drodze. Z perspektywy przedsiębiorcy liczy się kontrola i ekonomiczność prowadzenia firmy. Dlatego systemy telematyczne są tak dostosowane, aby przedsiębiorcy wiedzieli dokładnie gdzie znajdują się ich pojazdy. Dzieje się to za sprawą zamontowanego nadajnika GPS, który współpracując z komputerem pokładowym analizuje dokładne raporty spalania na konkretnych drogach. Dzięki temu przedsiębiorca może dokładnie przeanalizować dane trasy i ewentualnie zmienić je na bardziej korzystne w przyszłości.

 

Jeżeli chodzi o kierowców to system telematyczny podłączony jest bezpośrednio do komputera pokładowego samochodu. Dzięki niemu nawet w trakcie awarii systemowych każdy operator jest w stanie powiedzieć kierowcy co stało się z jego samochodem. Wystarczy, że zadzwoni pod numer telefonu dostępny w aplikacji Dbkfleetmanagement. Wraz z konsultantem będzie mógł podjąć decyzję o dalszej jeździe bądź zjechaniu do najbliższego mechanika. W razie najpoważniejszych awarii konsultant będzie w stanie wezwać pomoc w postaci Truck Assistance nawet w różnych miejscach na świecie! Dzięki temu kierowca nigdy nie zostanie sam z problemem.

 

Podsumowanie

 

Jak widać system telematyczny DBK jest w stanie realnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Dzięki niemu nie jedna firma poprawiła swoje osiągi i stała się jeszcze lepsza na wielu płaszczyznach!