Najlepsze kreacje

Damski strój kąpielowy to od wielu dekad synonim uwodzenia i wysokich temperatur. Dwuczęściowy kostium kąpielowy założony przez atrakcyjną kobietę, stale skupia uwagę, dobrze podkreślając kształty i uwydatniając kobiecość. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się więcej na temat damskich, dwuczęściowych strojów kąpielowych.

Historia rozwoju strojów kąpielowych

Jeszcze w latach 30. dwudziestego wieku, wśród kobiet dominowały stroje kąpielowe odkrywające niewiele ciała. Były to jednoczęściowe kostiumy sięgające od połowy uda do ramion, częstokroć odkrywające niewiele dekoltu. Na plażach Bałtyku, Morza Śródziemnego czy Florydy można było wówczas oglądać mnóstwo kobiet odzianych w stroje długie, lekkie i niepozostawiające prześwitów.

Tego typu moda była podyktowana względami panującej wówczas w kulturze skromności, nie dawała też zbytniego komfortu korzystania z plażowych uciech. Takie stroje nie pozwalały na zbyt obfitą opaleniznę, skutkując dużymi brakami w miejscach zakrytych przez strój. W kolejnych latach wiele kobiet redukowało swoje stroje kąpielowe, odsłaniając więcej ciała, jednak standardem przez kilkanaście następnych lat pozostały stroje jednoczęściowe.

Rewolucja w USA

Na przełomie lat 50. i 60. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, dokonała się rewolucja seksualna, która przełamała dawne uprzedzenia względem odsłaniania ciała przez kobiety. Przemiany obyczajowe przełożyły się na modę a przez to także na stroje kąpielowe, które stawały się coraz bardziej kuse, odsłaniając całe nogi i pozostawiając większy dekolt.

Również wówczas pojawiły się pierwsze stroje kąpielowe dwuczęściowe, które pozwoliły zakryć tylko najbardziej intymne sfery (piersi i krocze) resztę pozostawiając letniemu słońcu. Odkrycie brzucha było jedną z najbardziej pożądanych przez kobiety zmian, przy tym najdłużej dyskutowaną i kontrowersyjną. Raz przyjęty w świecie mody strój dwuczęściowy na trwałe wpisał się do plażowych kanonów piękna.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe dla każdej z pań

Stroje kąpielowe dwuczęściowe może nosić każda kobieta bez względu na wzrost i gabaryty. Dla pań z mniejszym biustem polecane są staniki o misce kształtem przypominającej trójkąt, która znakomicie kształtuje wrażenie wizualne będąc przy tym wygodna. Panie, które wstydzą się prezentować niewielki biust, mogą również wybrać górę typu push-up, która powiększa wizualnie piersi. Dobrym wyborem dla pań o biuście małym lub średnim są także stroje wykończone fiszbinami.

Dla pań o większych piersiach poleca są natomiast klasyczne bikini o okrągłej miseczce. Kobiety chcące pochwalić się swoimi obfitymi kształtami i rozpalić mężczyzn, mogą także wybrać staniki o miseczce skrywającej tylko końcową część piersi resztę pozostawiając odsłoniętą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe dwuczęściowe.

zobacz więcej zobacz więcej zobacz więcej