Od czego robi się oponka na brzuchu?

Nieprzestrzeganie zasad zdrowego stylu życia, odpowiedniej dawki aktywności fizycznej i zbalansowanej diety może w konsekwencji prowadzić do stopniowo pojawiającej się nadwagi. U wielu osób tkanka tłuszczowa gromadzi się wtedy w okolicy brzucha, tworząc tak zwaną oponkę. Nierzadko zrzucenie nadprogramowych kilogramów i uzyskanie efektu szczupłej talii stanowi dla wielu osób wyzwanie. Aby tego dokonać, konieczne jest wyeliminowanie przyczyn pojawienia się tej przypadłości. Można również zastanowić się nad skorzystaniem wspomagająco z zabiegów medycyny estetycznej. Kiedy oponka pojawia się na brzuchu? Jak wesprzeć swój powrót do zgrabnej figury i płaskiego brzucha dostępnymi procedurami medycznymi?

Najczęstsze powody powstawania oponki na brzuchu

Mimo iż istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej ułatwiających eliminację tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, to jednak żaden zabieg nie zagwarantuje trwałych efektów, jeśli nie usunie się przyczyny przybierania na wadze. Jakie są najczęstsze powody dodatkowej tkanki tłuszczowej na brzuchu?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe

Jednym z powodów jest niewłaściwa dieta, czyli częste sięganie po produkty z dużą zawartością tłuszczów trans i cukrów. Przyczyną oponki jest także spożywanie wysoko przetworzonej żywności. Jeśli ilość przyjmowanych każdego dnia kalorii przekracza określone zapotrzebowanie organizmu, nadmiar kalorii również odłoży się w formie tkanki tłuszczowej np. w okolicy brzucha.

Siedzący tryb życia

Kolejną przyczyną nadwagi jest brak aktywności fizycznej, który dotyczy w szczególności osób pracujących za biurkiem. Brak ruchu bardzo mocno spowalnia metabolizm, a praca siedząca zachęca do częstszego sięgania po niezdrowe przekąski.

Niewystarczająca ilość snu i niezdrowe nawyki

Przybieraniu na wadze służy ponadto częste spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Należy także zastanowić się nad swoim rytmem dobowym oraz czy jest w nim uwzględniona wystarczająca ilość czasu na zdrowy i jakościowy sen. Brak snu często sprawia, że niedobory energii próbuje się nadrobić w ciągu dnia dodatkowymi porcjami jedzenia.

Nadmierny stres

Odkładanie się tkanki tłuszczowej, również w okolicy brzucha, może być spowodowane nadmiernym, chronicznym i długotrwałym stresem. Osoby, które go doświadczają, mają podwyższony poziom kortyzolu, który ma wpływ na gromadzenie się tłuszczu w dolnych partiach ciała.

Choroby i zmiany hormonalne

Wśród przyczyn powiększającej się oponki na brzuchu nie sposób nie wymienić także chorób i zmian hormonalnych, które mogą pośrednio powodować gromadzenie się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Zdarza się także, że przybieranie na wadze towarzyszy kobietom przechodzącym okres menopauzy, ale i również kobietom ciężarnym. Wpływ na wagę może mieć też zażywanie leków regulujących poziom hormonów.

Uwarunkowania genetyczne

Uwarunkowania genetyczne również odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu się sylwetki. Osoby z genetycznymi predyspozycjami do tycia w okolicy brzucha zazwyczaj w pierwszej kolejności zauważają odkładającą się w tym miejscu tkankę tłuszczową.

Medycyna estetyczna — jak poradzić sobie z oponką na brzuchu?

Niekiedy pozbycie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha jest bardzo trudne. Dlatego też istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają w redukcji opornej tkanki w newralgicznych miejscach. 

 

Jednym z takich zabiegów jest lipoliza iniekcyjna, która polega na podaniu pod skórę specjalnego preparatu. Ten z kolei powoduje uszkodzenie komórek tkanki tłuszczowej, które następnie są usuwane w zachodzącym procesie metabolicznym organizmu. Eliminacji podlegają komórki znajdujące się w obszarze poddawanym iniekcji, czyli w tym przypadku w okolicy brzucha. Taka metoda zwiększa szanse na uzyskanie szczuplejszej talii, jeśli połączy się ją z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

 

Jeśli szukasz metody na wymodelowanie sylwetki i wyszczuplenie swojej talii, możesz umówić się na konsultację z lekarzem w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

Stół industrialny dębowy do salonu https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ zobacz wiecej