Jak wyczyścić filtr w pralce?

 

Filtry są integralnym elementem niezliczonej ilości urządzeń. Znajdują się w pralkach, ekspresach do kawy, a nawet samochodach! Zadaniem filtra w przypadku pralki jest zabezpieczenie jej przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, które dostałyby się do jej wnętrza. Jest to bardzo ważne ze względu na prawidłowe funkcjonowanie pralki. Jak wyczyścić filtr w pralce, aby zapewnić jej prawidłowe funkcjonowanie?

 

Jak wyczyścić filtr w pralce krok po kroku

 

Aby wyczyścić filtr w pralce pierwsze należy go wyciągnąć. Filtr odpływowy najczęściej znajduje się we frontowej części pralki w jej prawym dolnym bądź lewym dolnym rogu. Znajduje się on w formie kwadratu bądź prostokąta. Czasem niewielu producentów montuje filtr we bębnie jednak jest to coraz rzadsze zjawisko ze względu na problemy z jego wyciągnięciem. Następnie wystarczy wyciągnąć filtr ręcznie. W przypadku, kiedy się zacina istnieje konieczność jego odkręcenia.

 

Przede wszystkim należy rozpocząć od wyłączenia pralki z prądu aby nie ryzykować porażeniem prądem. Następnie z pralki odprowadza się wodę. To bardzo ważny punkt bez którego pralka mogłaby zalać całą łazienkę i przysporzyć sporo kłopotów. Następnie można wziąć śrubokręt bądź odporny nóż i podważyć pokrywę filtra wyciągając ją. Warto przed tym podstawić miskę/talerz bądź szmatkę gdyż z filtra z pewnością wyciekną zanieczyszczenia. Po otworzeniu filtra wystarczy przekręcić go w lewo i wyciągnąć go w swoim kierunku.

 

Po wyciągnięciu filtra można przystąpić do czyszczenia. Z pewnością będą tam znajdować się skrawki tkanin ubrań dlatego należy wyciągnąć je ręką. Następnie filtr umieszcza się pod bieżącą wodą i czyści go przykładowo gąbką z detergentem jak płyn do naczyń. Aby oczyścić filtr z kamienia można dodać ocet bądź sodę oczyszczoną.

 

Podsumowanie

 

Regularne czyszczenie filtra jest bardzo ważne. Jednak jego wyciągnięcie może przydać się w przypadku gdy drogocenne rzeczy jak na przykład łańcuszki zostały umieszczone w kieszeni ubrań, które wrzuciło się do prania. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się on właśnie w zabudowie filtra.