Jak wybrać ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco to dobrowolna polisa. O to czy warto się na nią zdecydować – wszystko zależne jest od tego, z jakim pojazdem mechanicznym ma się do czynienia.

Jaka ochrona dla pojazdu jest najlepsza?

O to, czy ubezpieczenie AC jest potrzebne, decyduje wiele czynników. Przede wszystkim to, jaką ochronę właściciel pojazdu chciałby zapewnić. Niektóre osoby uważają, że taka polisa AC nie jest im potrzebna. Chociaż posiadają nowe auto. Tylko że dopiero po tym, jak dojdzie do kolizji drogowej, przekonują się, iż oszczędności nie zawsze są tak opłacalne. W końcu z OC żadnych pieniędzy nie otrzymają. Dopiero Autocasco jest w stanie pokryć szkody, jakich doznali podczas kolizji drogowej – i to nawet wtedy, kiedy do danego wydarzenia dojdzie z ich winy.

Dobre ubezpieczenie AC

Decydując się na kupno Autocasco, należy poznać kilka ważnych zasad, aby wiedzieć, czego można się spodziewać. A więc:

  • wyłączenie swojej odpowiedzialności – zawsze należy mieć tego świadomość. Ubezpieczyciel może zastrzec wyłączenie swojej odpowiedzialności od pewnej kwoty.
  • warunki naprawy samochodu – czy będzie ona wykonywana w certyfikowanym serwisie samochodowym, czy w ASO?
  • wysokość odszkodowania a utrata wartości pojazdu – wysokość stawki, która będzie wypłacona, jeżeli cokolwiek stanie się z pojazdem.
  • ubezpieczenie szyb – nie zawsze wchodzi ono w skład polisy AC. Niektóre towarzystwa dążą do tego, aby właściciel zdecydował się na osobną polisę na szyby.

Kupno AC zawsze warto przemyśleć, aby mieć dobrą ochronę dla pojazdu.