Jak nie stracić motywacji podczas diety?

Motywacja, czyli najważniejszy element każdej diety. To ona zawsze daje nam kopa do zmian swoich wyborów na lepsze, zainwestowania w lepszego siebie. Każdego dnia trzeba się mierzyć z różnymi przeciwnościami losu. Niekiedy jest nam ciężko i czasami rezygnujemy z tego co postanowiliśmy, ale najlepiej trzymać się wyznaczonego celu i zapracować na własne marzenia. Wiadomo, że będzie trudno, ale nie można oczekiwać cudów na samym początku. Jeżeli chcesz osiągnąć super sylwetkę musisz się poświęcić i czasami zrezygnować z tego co chciałbyś zrobić np. zjeść fastfooda, a później z wyrzutami sumienia katować się na bieżni bądź rowerku. Tylko po to by spalić co się zjadło, nie na tym to polega. Trzeba z rozwagą podchodzić do różnych decyzji i tak na przykład z głową korzystać z diety, bo przecież nie jest to za karę. Sam wybierasz jaką drogą chcesz iść, czy nie lepiej jest poczuć się super w swoim ciele, dbając o nie? To ty jesteś kowalem własnego losu.

5 sposobów na motywacje

1. Za każdym razem, gdy stracisz motywację, pomyśl że robisz to dla siebie. Chcesz lepiej wyglądać, lepiej się prezentować. Korzystając z diety zmieniasz również myślenie i chcesz się czuć dobrze w swoim ciele. Zmienisz nawyki, a w sklepie zastanawiasz się nad wyborem jedzenia, które jest dobre jakościowo, a nie tylko ładnie wygląda w opakowaniu.

2. Najlepszą motywacją są efekty, kiedy spojrzysz w lustro i zobaczysz, że coś się zmieniło. Na pewno wtedy twój humor się poprawi i będziesz mieć energię do działania. Najlepszym sposobem są pomiary swojego ciała, wtedy bardziej widać zmiany. Jeżeli jednak efekty są mało zauważalne i szybko się zniechęcasz. Pamiętaj, że warto dać sobie czasu i pozwolić aby dieta zaczęła spokojnie działać. Nie można mieć wszystkiego od razu.

3. Nie stosuj wymówek jeżeli ćwiczysz, a w dany dzień ci się po prostu nie chce. Postaraj się zrobić krótszy trening niż zwykle, a na pewno będziesz czuć się lepiej i mieć świadomość, że zrobiłeś kolejny krok do przodu. Małymi kroczkami idzie się do celu. Nie obwiniaj się za to, że po prostu ci się nie chce. Każdy ma w swoim życiu jakieś złe i słabsze chwile. Nikt nie jest maszyną, która zawsze idealnie wygląda i robi to co się mu każe. Warto znać umiar.

4. Odpowiednio dobrana dieta pomaga wpłynąć na zdrowie jak i samopoczucie. Niektórzy borykają się z różnymi schorzeniami, czasami najlepszy wybór do przejście na dietę. Jeżeli zmagasz się z jakąś chorobą, najlepiej zaczerpnąć porad u specjalisty, który dobierze dietę według twoich potrzeb. Zdrowie to kolejna motywacja, którą nie wolno lekceważyć. Powinno się o nie dbać, ponieważ jest najważniejsze. Dietą czasami można zdziałać cuda. Można skorzystać ze strony dietetyk.edu.pl  na której zamieszone jest dużo diet rożnego rodzaju. Od koloru do wyboru.

5.  Powinno się uwierzyć w siebie i swoją chęć zmiany. Przecież nic nie przychodzi od tak, podane na tacy. Trzeba popracować na sobą i swoimi zmianami. Do tego najbardziej konieczny jest czas, determinacja i wiara w swoje umiejętności.

zobacz więcej zobacz więcej zobacz więcej