Zadbaj o swoje zdrowie z olejarnią Olini

Różnego rodzaju pigułki i tabletki, które służą do suplementacji diety powoli odchodzą do lamusa. Współczesny konsument coraz bardziej stawia na ekologię, szukając organicznych produktów. Coraz mniej osób spożywa witaminy i minerały poprzez połykanie garści pigułek. Dlatego właśnie rośnie popularność wszelkiego rodzaju olejów, które są wspaniałym, naturalnym suplementem diety. Ze względu na aspekty humanitarne i fakt, że w naszym społeczeństwie przybywa wegan i wegetarian, również tran czy popularny niegdyś olej z wątroby rekina są mniej chętnie kupowane.

 

To właśnie naturalne oleje pochodzenia roślinnego są najlepszą odpowiedzią na wiodące trendy wśród osób dbających o swoje zdrowie, które poszukują zdrowych i jakościowych produktów spożywczych. Marka, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich konsumentów to właśnie polska olejarnia Olini, która jest rodzinną firmą specjalizującą się w tłoczeniu różnego rodzaju olejów. Jaki zatem olej naturalny najbardziej nam pomoże zadbać o nasze zdrowie?

Spożywanie olejów i ich korzystny wpływ na zdrowie

Świeżo tłoczony olej jest najlepszym źródłem wszelkiego rodzaju tłuszczów i kwasów, a także wielu innych cennych dla nasze organizmu substancji. Obecnie jednym z bestsellerów olejarni Olini jest olej z czarnuszki, który posiada niesamowite właściwości. Olej z czarnuszki dostarczy do Twojego organizmu odpowiednią ilość tłuszczów nienasyconych, które są jednymi ze zdrowszych tłuszczów, jakich potrzebuje ludzie ciało.

 

Dzięki temu utrzymasz prawidłowy poziom cholesterolu w swojej krwi, co jest wyjątkowo ważne dla osób, którym grozi miażdżyca i które zmagają się z zatorami żył. Wystarczy około 10g oleju na dzień, aby zaspokoić dzienne potrzeby organizmu (tutaj jednak należy wziąć pod uwagę masę ciała). Olej z czarnuszki jest tłoczony w Polsce, jednak sama czarnuszka jest importowana z Indii. Olini dokłada wszelkich starań do wyboru najlepszej jakości ziaren czarnuszki.

Prozdrowotne oleje dla całej rodziny

Jeśli chodzi o spożycie olejów, to w zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych, które uniemożliwiałyby ich spożycie. Oleje są odpowiednie zarówno dla dzieci, dorosłych jak i dla seniorów. Jednak w przypadku dzieci warto jest skonsultować wybór danego oleju z pracownikiem Olini, który pomoże Ci dobrać odpowiedni produkt i doradzi w sprawie jego dawkowania. Jeśli jesteś alergikiem również powinieneś dokładnie sprawdzić skład danego oleju, ponieważ mogą one zawierać śladowe ilości glutenu lub orzechów.

 

Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę o olejach i ich zastosowaniu, to Olini.pl przygotowało bazę wiedzy, która jest dostępna na ich stronie internetowej. Jest to niezależne i rzetelne kompendium dotyczące zarówno wytwarzania jak i spożywania olejów i innych podobnych produktów (takich jak oliwa czy olejki eteryczne). Również newsletter marki Olini jest wspaniałym źródłem wiedzy zarówno o ich produktach, jak i o dostępnych promocjach i rabatach. Zacznij stosować oleje w swojej diecie już dziś, aby przekonać się o ich niesamowitych właściwościach!