Znaczenie smart kontraktów

10Clouds jest firmą, która dzięki współczesnej technologii blockchain, jest w stanie pomóc opracować smart contracts. Tyle się o tym mówi, ale nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, czym owe inteligentne umowy są tak naprawdę. Warto więc zapoznać się z tym tematem, aby być pewnym tego, kiedy taki rodzaj umów może się faktycznie przydać.

Ogólnie o smart contract

Smart Contract Security to program lub protokół, które to dedykowane są w pełni do obsługi cyfrowych umów, ich automatycznej weryfikacji. Dzięki temu można również egzekwować warunki umowy, czy też doprowadzić do “dokumentowania prawnie istotnych zdarzeń zgodnie z warunkami tychże umów”. Nawiązywanie relacji biznesowych przenosi się na zupełnie nowy poziom. A to wszystko możliwe jest dzięki temu, że tak wysoki jest blockchain software development. 

Cel smart contract

Dlaczego tak wiele osób dąży do tego, aby zawierać smart kontrakty? Ponieważ dzięki temu można doprowadzić do likwidacji pośredników, a co za tym dalej idzie – ograniczyć koszta, jakie właśnie tym osobom się płaciło. Wybrana blockchain development company pomaga dopasować smart contracts do potrzeb danego przedsiębiorstwa, aby to mogło jak najbardziej cieszyć się z jego funkcjonalności. Ważne jest również to, że ten nowy rodzaj umów ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych oszustw, jakich nie brakuje w obecnych czasach. Są one potrzebne także do tego, aby zmniejszyć koszta egzekucyjne – w pewnym stopniu lub do poziomu zerowego. Od tego podpisanie wiarygodnych kontraktów, bez udziału osób trzecich, jest jak najbardziej możliwe.

(Nie)bezpieczne kontrakty

Współcześni programiści oferują możliwość nawiązania smart contracts, czy też blockchain application development. Można na tym zyskać. Ważne jest jednak bezpieczeństwo, które uchroni pieniądze inwestorów. Dowodem na to jest chociażby atak hakerski, jaki został przeprowadzony w czerwcu, 2016 roku. Źle zabezpieczona sieć blockchain stała się miejscem, skąd zostało ukradzionych 50 milionów dolarów – w czasie, kiedy programiści próbowali poradzić sobie z takim atakiem. Na szczęście, blockchain development wciąż się odbywa. Dzięki czemu kolejne smart contracts, jakie powstają na specjalne życzenie klientów, są jeszcze bardziej bezpieczne. Ich użytkownicy już nie muszą bać się tego, że ich pieniądze padną łupem hakerów. Warto więc zainteresować się smart contractami – specjalnie dedykowanymi protokołami, jakich to zadaniem jest ułatwienie funkcjonowania wielu firm.