Czy rozwód przeprowadzimy szybciej z pomocą adwokata?

Sprawy rozwodowe, w zależności od stopnia skomplikowania, mogą trwać 1-2 rozprawy lub ciągnąć się miesiącami. Wszystko zależy nie tylko od stopnia skomplikowania sprawy, ale również nastawienia samych małżonków i sędziego. Coraz częściej zdarza się, że pary nie chcą dojść do wspólnej ugody, a sądy stają przed trudnymi decyzjami związanymi z majątkiem czy przyznaniem opieki nad dziećmi. Jak poradzić sobie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji?

Czy wynajęcie adwokata to dobry krok?

Przygotowując się do długiej batalii sądowej warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego adwokata. Znajdziemy go przy pomocy polecenia znajomych czy też w sieci. Szukając adwokata warto wybrać osobę, która specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Podczas pierwszego spotkania adwokat będzie chciał dokładnie poznać nasza sprawę oraz problem, z którym do niego przychodzimy – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim bezstronna i neutralna ocena oraz określenie naszych szans w sądzie. Adwokat przedstawi nam możliwe ścieżki rozwoju sprawy sądowej i podpowie, jakiś środków warto użyć, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Decydując się na zatrudnienie adwokata możemy liczyć na jego obecność w sądzie w czasie rozpraw – będzie on nie tylko reprezentować nas, ale też w naszym imieniu składać wnioski i skargi. Istotą pomocy adwokata jest również to, aby był on dla nas podpora podczas trudnego czasu rozwodu – z pewnością pomoc specjalisty sprawi, że staniemy się znacznie spokojniejsi.

O co możemy wspólnie z adwokatem walczyć w sądzie?

Podstawą jest zawsze opieka nad dziećmi – jeśli w czasie małżeństwa doczekaliśmy się potomstwa zadaniem sądu będzie ustalenie głównego opiekuna oraz określenie widzenia drugiego rodzica. Sprawa przyznania opieki wiąże się także z przyznaniem alimentów oraz określeniem ich wysokości.

zobacz więcej zobacz więcej zobacz więcej