Okna PCV – jakie mają zalety?

Okna plastikowe, okna wykonane z tworzywa sztucznego, stolarka okienna z polichlorkiem winylu – takie oraz inne nazwy można spotkać w branży okiennej. W skrócie można powiedzieć, że są to okna PCV – jeden z najchętniej wybieranych produktów w ostatnim czasie.

Czym wyróżniają się okna PCV?

Warto wiedzieć, że okna plastikowe, a dokładnie ich ramy i ościeżnice, wykonane są z wysokoudarowego polichlorku winylu. Co jest cechą charakterystyczną dla tych okien to fakt, że są one zbudowane z trzech komór. Chociaż tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, z jakim rodzajem stolarki ma się do czynienia. Producenci okien do całej konstrukcji dokładają stalowe kształtowniki ze wzmocnieniem antykorozyjnym, dzięki czemu są one bardziej sztywne. Dzięki temu okna nie są tak mocno podatne na odkształcenia. Właściwie to należałoby powiedzieć, że okna wcale się nie odkształcają. W innym przypadku użytkownicy mieliby problem z ich otwieraniem/zamykaniem.

Dlaczego warto?

Może i okna PCV nie wyglądają tak elegancko, jak stolarka drewniana, ale estetyka nie zawsze znajduje się na pierwszym miejscu. Chociaż, warto dodać, że w obecnych czasach można zakupić okna wykonane z polichlorku winylu, które imitują drewno. Tak, nawet na takie rzeczy pozwala współczesna technologia. Zaletą zastosowania okien plastikowych jest doskonała izolacyjność. Do tego są one szczelne. Materiał, który jest niewrażliwy na czynniki atmosferyczne, nie wymaga specjalnych zabiegów konserwujących. Warto więc pomyśleć o ich montażu w swoich domach.