Naturalny styl skandynawski w salonie

Zapraszając styl skandynawski do swojego salonu oddajemy ukłon w stronę natury, która jest w nim mocno obecna. Trzeba przyznać, że w dobie ekologii, taka propozycja aranżacyjna wspaniale przyjmuje się w małych i dużych pokojach dziennych.

Skandynawski styl w salonie dla każdego

Styl skandynawski w salonie to doskonała propozycja dla wszystkich osób poszukujących naprawdę ciekawych inspiracji. Młodzi, emeryci, rodziny z dziećmi, Pary Młode – styl skandynawski jest tak ciekawy, że podbija serca wielu osób, które do tej pory wolały jednak inne inspiracje. W jasnej kolorystyce dominują naturalne akcenty w jasnym brązie lub orzechy. Wśród białych ścian można postawić na duże rośliny, których zielone liście będą w bardzo wyraźny sposób kontrastować z pozostałym wyposażeniem wnętrz. 

Najbardziej potrzebne

Pamiętajmy jednak, że styl skandynawski w salonie stawia na bezpretensjonalność, czyli to co najpotrzebniejsze. Żadne zbędne dodatki nie są tam mile widziane i trzeba w znacznym stopniu, wręcz do minimum ograniczyć ich obecność. To co zachwyca wszystkich w tym stylu to lekkość, której nadaje jasna tonacja. To prostota i oszczędność obmyślana w taki sposób, że pokój dzienny wydaje się bardzo funkcjonalnym pomieszczeniem. Odpowiednio dobrane komponenty sprawiają, że urządzimy bardzo przytulny i miły salon, gdzie wszyscy będą chcieli z wielką przyjemnością przebywać. W takim salonie wspaniale prezentują się surowe, proste meble z bardzo miękkimi tkaninami niedbale przerzuconymi przez sofę lub fotel.