Wesele latem – jak dobrać elegancką stylizację dla meżczyzny na upalny dzień?

Wiele par planujących ślub decydują się organizację ślubu i wesela w okresie wakacyjnym czy po prostu letnim – w każdym razie, chcą, aby podczas tej ważnej dla nich uroczystości za oknem było ciepło. Trudno się temu dziwić, chyba żadna Panna Młoda nie marzy o włosach potarganych przez wiatr lub makijażu rozmazanym przez krople deszczu. Poza tym słoneczna pogoda pozwala na wyszukane i stylowe stylizacje ślubne, można istnie poszaleć przy wyborze sukni ślubnej, decydując się na nietuzinkowe wycięcia i dekoldy.

Jakie dodatki najlepiej dopasować do garnituru?

Ubiór mężczyzny na wesele nie jest już tak urozmaicony i dający wiele możliwości wyboru jak u kobiety, gdyż jest to po prostu garnitur. Można poszaleć z kolorem – na przykład w tym sezonie królują pastelowe kolory nawet wśród mężczyzn, na przykład błękit czy jasnoszary. Do garnituru można dobrać też wiele świetnych dodatków, począwszy oczywiście od krawatu lub muchy, aż po biżuterię męską i stylowy pasek. Równie ważnym elementem, co garnitur jest obuwie na wesele. Większość mężczyzn przywiązuje wagę do butów równie mocno co do odpowiedniego modelu garnituru. Wszyscy są zdania, że obuwie musi być dobrze skomponowane z resztą stroju, tak, aby tworzyły one całość i były spójnym dopełnieniem całej stylizacji.

Jest naprawdę mnóstwo butów, które są odpowiednie na uroczystość weselną i z ich wyborem zazwyczaj Panowie nie mają najmniejszego problemu. Problem pojawia się, kiedy trzeba wybrać odpowiednie skarpety, tym bardziej jeśli dzień wesela przypada na upalny dzień. Żaden z mężczyzn szykujących się na zabawę weselną nie chce dopuścić do sytuacji, w których jego stopy nieprzyjemnie spocą się podczas tańca i innych zabaw zorganizowanych przez Parę Młodą.

Jakie zatem skarpety do garnituru najlepiej wybrać?

Opcji jest kilka. Niektorzy mężczyźni decydują się na skarpety bawełniane, gdyż panuje powszechny pogląd, iż bawełna jest jednym z najlepszych materiałów, z których szyje się skarpetki. Oczywiście skarpetki do garnituru bawełniane są rewelacyjne, jednak do eleganckiej stylizacji zdecydowanie bardziej nadadzą się skarpety z bawełny z domieszką włókien syntetycznych, dlatego, że sama bawełna jest niebywale chłonna. Przy intensywnych zabawach weselnych Pan Młody mógłby odczuwać dyskomfort z powodu spoconych stóp, a często natłok zadań i zabawy nie pozwala nawet na zmianę skarpet w trakcie trwania uroczystości.

Świetną alternatywą są także skarpety do garnituru wykonane z bambusa. Mają one świetne właściwości termoregularcyjne, co oznacza nic innego, że dają uczucie lekkiego chłodu podczas kiedy temperatura jest wysoka. W ten sposób zapobiegają nadmiernej potliwości, co znacznie zwiększy komfort Pana Młodego podczas ceremonii i niemalże nieustających tańców.

Jak wybrać odpowiedni kolor skarpet do garnituru?

Jeśli chodzi o kolor skarpet do garnituru Pana Młodego, to mamy do wyboru kilka wariantów. Styl modern dopuszcza założenie skarpet nawet w całkowicie innym odcieniu niż cały ślubny outfit, czasem nawet neonowych. Wówczas skarpety stają się mocno zaakcentowanym dodatkiem do stylizacji ślubnej, zwracającym uwagę i dodającym szyku, a nie tylko tłem dla butów czy spodni.

Natomiast w stylu klasycznym skarpety powinny współgrać z butami Pana Młodego, tj. mieć podobny lub identyczny kolor.