TOP

Znajdź sposób na zadaszenie tarasu!

Decydując się na stworzenie eleganckiego i funkcjonalnego tarasu mamy zazwyczaj w głowie obraz tego miejsca: wygodne meble, odpowiedni dobrane dodatki, grono rodziny, świecące słońce. Jak w praktyce wyposażyć taras, aby faktycznie stał się on miejscem odpowiednim do popołudniowego wypoczynku czy porannego spożywania śniadania w promieniach słońca?

Nowoczesna tarasola na naszym tarasie

Tarasole pojawiają się w polskiej przestrzeni architektonicznej coraz częściej – wybierane są przede wszystkim jako sposób na zadaszenie tarasu, ale również jako konstrukcje wolnostojące w ogrodach, dające wytchnienie przed silnymi promieniami słońca. Jak wygląda instalacja tarasoli w praktyce?

Tarasole wznoszone są na konstrukcjach wykonanych z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej metody malowania sprawia, że nawet duża ilość wilgoci nie będzie powodowała powstawania ognisk rdzy. Dodatkowo wybór kolorystyczny profili jest bardzo szeroki – każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Ciekawe propozycje tarasoli zaproponuje nam producent tarasola.pl.

 

Jak z bliska wygląda konstrukcja tarasoli?

Zadaszenie tarasoli może być wykonane na dwa sposoby. Pierwszy to wielowarstwowa tkanina poliestrowa, odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem brudu czy wilgoci, zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Druga wersja to zadaszenie lamelowe, wykonywane z ruchomych profili aluminiowych. Bez względu na wybór tarasola zapewni przyjemny chłód w swoim cieniu – jest to wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii i faktu, że zadaszenie nie nagrzewa się pod wpływem promieniowania słonecznego.

Aby móc korzystać z tarasu również podczas chłodniejszych wieczorów jesiennych wystarczy wybrać dodatkowe panele boczne, które uchronią przed silnymi podmuchami wiatru. Komfortu dodadzą promienniki ciepła instalowane pod zadaszeniem.

Categories Dom i Wnętrze