TOP

Zestaw kawowy ogrodowy – co wybrać?

W okresie jesiennym coraz rzadziej korzystamy w naszych tarasów czy z ogrodu – wynika to przede wszystkim z faktu, że temperatura na zewnątrz jest coraz niższa. Warto jednak zastanowić się w jaki sposób zmienić strefę wypoczynkową na przyszły sezon, aby odpowiadała ona naszym potrzebom. Zmiana mebli ogrodowych może okazać się strzałem w dziesiątkę!

W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

Jakie meble wybrać do strefy wypoczynkowej w ogrodzie? Z pewnością warto zastanowić się nad tym w jaki sposób spędzamy czas. Jeśli cenimy chwile spokoju z filiżanką kawy najlepszy okaże się zestaw kawowy ogrodowy: składa się on ze stolika kawowego oraz kilku krzeseł czy wygodnych foteli. Taka kolekcja nie zajmie wiele miejsca, nie musimy więc martwić się tym, że nasz ogródek jest na taki zestaw za mały. Wybierając taki zestaw kawowy skupmy się przede wszystkim na materiałach. Co oferują nam producenci?

Meble technorattanowe i rotangowe

Wśród licznych propozycji producentów na szczycie list zainteresowania wymienia się meble rotangowe i technorattanowe. Klasyczny rotang to włókno naturalne, pozyskiwane z upraw zrównoważonego rozwoju, które pozyskiwane jest bez szkody dla środowiska naturalnego. Piękne meble rattanowe prezentują się wspaniale w otoczeniu zieleni i przyrody. W przypadku mebli technorattanowych odznaczają się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie kurzu czy wilgoci. Nawet po wielu latach użytkowania nie tracą one pięknego koloru – promieniowanie UV nie szkodzi strukturze mebla.

Chcąc stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynkowe w ogrodzie warto również pomyśleć o odpowiednim parasolu ogrodowym. Topowi producenci zaoferują nam parasole tworzone z myślą o użytkownikach: są one regulowane w kilku punktach, tworzone z wysokiej jakości tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Categories Dom i Wnętrze