TOP

Jak zabezpieczyć parkiet przed uszkodzeniami?

Parkiet narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia i zarysowania. Jest to oczywiście normalne, ponieważ wszystko z czasem ulega zużyciu. Jak się jednak okazuje istnieje możliwość zminimalizowania ryzyka zniszczenia parkietu poprzez zastosowanie odpowiednich akcesoriów, stanowiących dla niego zabezpieczenie.

Na jakie uszkodzenia narażony jest parkiet?

Najczęstszymi uszkodzeniami, które możemy zaobserwować w przypadku parkietu są zarysowania. Oczywiście fakt ten nikogo nie dziwi, ponieważ wiadomym jest, że po podłodze się chodzi, przesuwa różne przedmioty i niejednokrotnie zdarza nam się na nią upuścić coś cięższego, co pozostawi na parkiecie ślad.

Jak się okazuje, największymi “zbrodniarzami”, którzy przyczyniają się do trwałych uszkodzeń parkietu są krzesła, w szczególności obrotowe. Do wyżej wspomnianych możemy też zaliczyć kobiece buty szpilki, a także różnego rodzaju zabawki posiadające kółka, którymi dzieci uwielbiają się bawić.

Czy istnieje możliwość zabezpieczenia parkietu przed uszkodzeniami?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Na rynku dostępne są różnorodne produkty, których celem jest zapewnienie ochrony parkietowi przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami. Do najczęściej wybieranych tego typu akcesoriów zaliczane są maty ochronne (głównie maty pod krzesła) oraz podkładki ochronne, które przykleja się pod nogi mebli.

Oczywiście istnieje wiele osób, które decydują się na zastosowanie dodatkowych możliwości ochrony parkietu, jak choćby użycie dywaników w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia. To, jaka forma ochrony zostanie zastosowana zależy w stu procentach od pomysłowości danej osoby oraz jej preferencji.

Jak odpowiednio zabezpieczyć parkiet przez uszkodzeniami?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w maty ochronne, które w szczególności powinny być ułożone w miejscach najbardziej narażonych na zarysowania i uszkodzenia. Tego typu miejscami są niewątpliwie biurka, ponieważ znajdują się przy nich krzesła obrotowe, które robią największe szkody. W takiej sytuacji maty pod krzesła obrotowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Dodatkowo nie zapomnijmy o zastosowaniu dodatkowej ochrony na nogi mebli, do których też możemy oczywiście zaliczyć klasyczne krzesła. W tym celu sprawdzą się okrągłe lub kwadratowe podkładki filcowe, którymi należy podkleić od spodu nogi mebli. Dzięki tego typu zabezpieczeniom będziemy mogli w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko niszczenia parkietu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.maximat.pl/ – maty ochronne

Categories Ciekawe