TOP
Własna oaza odpoczynku i relaksu

Własna oaza odpoczynku i relaksu

Sypialnia to pomieszczenie szczególne. To właśnie w sypialni znajdujemy ukojenie po ciężkim i stresującym dniu, w niej możemy odpocząć i zregenerować siły. Drobny remont mieszkania to idealna okazja, aby zadbać o swój komfort i nieco odświeżyć niemodne wnętrze.

Łóżko

Perłą w koronie sypialnianej aranżacji jest łóżko. Aby mebel jak najlepiej spełniał swoją funkcję, warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest stelaż. Solidne łóżko ze stelażem o regulowanej konstrukcji  zapewni nie tylko zdrową podporę dla kręgosłupa, ale również sprawi, że łóżko stanie się miejscem wieczornego odpoczynku – wystarczy podnieść ruchomą część stelażu, aby  poczytać książkę lub obejrzeć film w komfortowej, półsiedzącej pozycji. Istotne znaczenie dla codziennej wygody ma również wyposażenie łóżka w szufladę na pościel. Jeśli w wybranym modelu nie ma możliwości wygodnego przechowywania kołder i poduszek, możesz osobno dokupić specjalne kosze wsuwane pod łóżko.

Nietypowy układ pokoju wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z marzeń o przestronnej sypialni z królewskim łożem w roli głównej. Obecnie możliwe jest zaprojektowanie i wykonanie łóżka na wymiar, dzięki czemu dobór odpowiedniego modelu nie stanowi najmniejszego problemu.

Meble

W sypialni doskonale sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”. Wnętrze będzie prezentować się elegancko, jeśli zrezygnujesz z rozbudowanej kompozycji na rzecz solidnej szafy z lustrami, które optycznie powiększą przestrzeń i dodadzą aranżacji głębi. Nie bój się wyrazistych kolorów – intensywne granaty złamane delikatnym złotem, czerń i biel są absolutnym hitem lansowanym przez dekoratorów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze