TOP

Tanie nieruchomości w Legnicy

Legnica to miasto na Dolnym Śląsku, które przeżywa teraz swoisty rozwój ekonomiczny oraz przemysłowy. Coraz więcej osób przybywa tu w poszukiwaniu pracy, coraz więcej firm rozpoczyna tu działalność albo otwiera swoje placówki. W efekcie mnożą się ogłoszenia typu “na sprzedaż – tanie nieruchomości Legnica”. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Tanie, nie zawsze dobre

Przede wszystkim czujność naszą powinny obudzić wszystkie ogłoszenia nieruchomości Legnica, które zaczynają się od słowa “tanie”. Oczywiście nie oznacza to, że jeśli tego słowa nie ma, to każde mieszkanie możemy brać w ciemno. Za każdym razem ufajmy sprzedającym, ale jednak dokładnie sprawdźmy prawdziwość podawanych przez nich informacji.

Jakie mamy ogólnie rodzaje nieruchomości? Najczęściej kupowane są oczywiście nieruchomości Legnica mieszkalne, jednak często także w sprzedaży pojawiają się lokale biznesowe, a także hale i magazyny. We wszystkich typach nieruchomości warto zwrócić uwagę na podobne sprawy.

Podstawowe sprawy do uzgodnienia

Na początek ustalmy, jak jest rzeczywista wysokość czynszu. Nie samego, lecz ze wszystkimi opłatami – za prąd, telewizję, internet, wodę, wywóz śmieci. Zwróćmy uwagę na ogrzewanie – zimą nie sposób nie włączyć ogrzewania, a czasem opłaty za ogrzewanie są naprawdę wysokie.

Następnie – zwróćmy baczną uwagę na lokalizację. I nie patrzmy tylko na to, czy mamy blisko do pracy, czy klienci do nas trafią, czy jest dobry dojazd. Patrzmy w przyszłość. Pomyślmy, czy w okolicy są szkoły dla naszych dzieci, czy znajdzie się miejsce parkingowe, czy będziemy mieli jak poszerzyć ewentualnie tu firmę.

Mniej ważne sprawy?

Następnie warto dopytać o sprawy, które teoretycznie są mniej istotne. Dlaczego tylko teoretycznie? Zazwyczaj bowiem możemy sobie z nimi poradzić, jednak czasem mogą nam zmienić życie w piekło. Mowa tu przede wszystkim o złym stanie budynku i o sąsiadach.

Czasem na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dana nieruchomość Legnica jest piękna. Jenak po kilku miesiącach użytkowania odkrywamy, że tynk odpada, ukazując okropną wilgoć w murach, instalacja sanitarna jest cała zardzewiała, a kaloryfery to nie działają. A sąsiedzi? Czasem na pozór wydają się mili, sympatyczni. A potem nagle okazuje się, że ci mili państwo w ładnej kamienicy uwielbiają imprezy przez całą noc…

Zapraszam po więcej informacji na stronę nieruchomości legnica.

Categories Ciekawe