TOP

Tablet – idealny prezent dla Twojego dziecka

Większość rodziców słysząc o konieczności zakupu nowego tabletu dla swojego dziecka ma wizje wydania kwoty przynajmniej 1000 złotych. To powoduje u nich ból głowy i nieprzespane noce. Ale czy słusznie? Moim zdaniem nie.

Gdzie kupić dobry tablet dla dziecka?

Okazuje się, że postęp technologiczny i ogromna dostępność tabletów w sklepach internetowych spowodował, że nowoczesny tablet dla dziecka można kupić już za ułamek tej kwoty.

Najtańsze 7 calowe tablety kupimy w dobrych sklepach internetowych z tabletami już w cenie około 200 złotych, te większe 10 calowe w przedziale 400 – 500 złotych.
Planując zakup nowego taniego tabletu do 500 złotych dla dziecka należy tylko w odpowiedni sposób przygotować się wcześniej do tego zadania i zwrócą uwagę na często pomijane szczegóły.

Tablet dla małego dziecka

Oczywistą sprawą jest, że maluchy powinny używać tabletu pod nadzorem starszego opiekuna. Nie zdają sobie one sprawy z tego, że nie każdym przedmiotem można rzucać.
Tablet staje się narażony na uderzenie o podłogę lub ścianę. Powinien posiadać więc szczególnie dużą wytrzymałością mechaniczną obudowy.

Niektóre modele tabletów, szczególnie te przeznaczone dla najmłodszych użytkowników mają dodatkowo wzmocnioną obudowę poprzez zastosowanie gumowych elementów i ochraniaczy.
Dodatkowo zabezpieczane są również poprzez zastosowanie odpowiednich folii czy klawiatur silikonowych na ewentualny przypadek zalania.

Często dobrym pomysłem będzie zakup odpowiedniego silikonowego lub neo proponowanego etui chroniącego tablet dla dziecka w czasie podróży czy w szkolnym plecaku. Na rynku dostępna jest cała gama atrakcyjnych i kolorowych etui do tabletów.

Tablet dla nastolatka

Sprawa kosztów powinna zostać dokładnie rozważona także w przypadku zakupu tabletu dla starszego dziecka. Nastolatki potrafią być szczególnie rozkojarzeni czy zapominalscy.
Jednocześnie lubią się popisywać swoją własnością wśród kolegów i przyjaciół zabierając urządzenia wszędzie ze sobą. I to może być źródłem kolejnych możliwości uszkodzenia, zniszczenia czy całkowitej utraty podarowanego tabletu.

Jednocześnie nastolatkowie potrafią być znacznie bardziej odpowiedzialni i dbający o własne rzeczy niż ich młodsi bracia. Wystarczy więc wytyczyć odpowiednie granice i konsekwentnie ich przestrzegać. Na przykład: jeśli zgubisz tablet, to ja nie kupię Ci drugiego.
Dlatego musisz sam zadecydować czy warto twojemu dziecku kupić model bardziej zaawansowany technicznie

Pamiętajcie także, aby uczulić swoje latorośle na konieczność zapisywania i przechowywania kodów dostępu i loginów do swojego urządzenia.

Co kupić – tablet Samsung Galaxy za kwotę ponad 1000 złotych czy poprzestać na zakupie urządzenia z najtańszej półki cenowej? Musicie zadecydować sami.

Nowoczesne tablety Samsung, Lenovo czy Overmax kupicie Państwo na tej stronie: https://techsat24.pl/tablety-2

Categories Ciekawe