TOP
Stylowy zawrót głowy – w domu i w ogrodzie

Stylowy zawrót głowy – w domu i w ogrodzie

Współczesna estetyka jest naprawdę zwariowana i może przyprawić o zawrót głowy. Proponuje się tak wiele wzorów i stylizacji. Tak wiele konwencji, pośród których trzeba odszukać tę jedyną i własną. Panujący obecnie zamęt i stylowy zawrót głowy daje jednocześnie mnóstwo możliwości. Trudno być w tym wszystkim sobą i wspaniale jest być sobą, bo mamy możliwość wyboru spośród tylu propozycji, spośród stylistyk pochodzących z całego świata i z różnych z czasów historycznych.

Awangarda z barokiem w tle

Nie wszystko musi być spójne i jednoznaczne. Wręcz przeciwnie, w czasach postmodernizmu stawiamy przede wszystkim na wieloznaczność dającą szerokie pole do popisów interpretacyjnych. Świadczą o tym współczesne wnętrza i ogrody, w których obok elementów awangardowych jak aluminiowe szafy garażowe czy fragmenty instalacji, pojawiają się meble tapicerowane w ściśle barokowym stylu. Eleganckie krzesła ogrodowe na patio stawia się przy dużych stołach przypominających wyposażenie warsztatu samochodowego. Takie zestawienie może wydać się szokujące, ale jeśli zostaje zrealizowane ze znawstwem, to uznamy je za stylowe i oryginalne.

Rzeczy umieszczane w różnych kontekstach

Współczesna estetyka ceni interpretacje i przemieszczanie się znaczeń. Jedna rzecz może pojawiać się w wielu kontekstach. Świadczą o tym na przykład eleganckie meble ogrodowe Oltre, które wspaniale wyglądać będą na romantycznym patio, na minimalistycznym tarasie czy nawet w leśnym zakątku.

Siła i uroda kontrastu

Zamiast jednoznaczności wybieramy obecnie właśnie tę rozkoszną wielość sensów. Także we wnętrzach i w ogrodach, gdzie ważniejszy od jednolitości jest efekt zaskoczenia. Zadziwienie kompozycją. To ono odgrywa najistotniejszą rolę, jeśli chodzi o współczesne wybory estetyczne, przejawiające się w stylizacjach wnętrzarskich czy ogrodowych.

Categories Ciekawe