TOP
Solitery w ogrodzie

Solitery w ogrodzie

Piękne drzewo, w centralnej części ogrodu. Które przez cały rok zdobi naszą przestrzeń. Wyróżniające się formą. Posiadające liście o ciekawe strukturze i barwie. Zachwycające, kiedy kwitnie i kiedy ma owoce. Soliter wyznaczający często centralny punkt naszego ogrodu.

Piękno samotności

Sama nazwa przypomina o samotności. W języku francuskim solitaire oznacza samotny. Soliter to m.in. samotne drzewo. Czy nie brzmi to nieco romantycznie? Jakby drzewo było ożywione, trochę uduchowione, niczym w legendach i baśniach. Zatem mamy romantyzm w pełni.

W malarstwie i w poezji

Także jeśli pomyślimy o soliterach od strony plastycznej, takie samotne drzewo prezentuje się bardzo widowiskowo. Ten motyw wykorzystywano chętnie w dziewiętnastowiecznym malarstwie pejzażowym. Odwoływano się także do symboliki związanej z samotnym drzewem. W malarstwie i w poezji.

Wprowadźmy romantyzm do naszej przestrzeni

Wykorzystajmy tę pewną duchowość soliterów do wzbogacenia naszych ogrodów. Zwłaszcza jeśli mamy stare drzewa, zadbajmy o nie i stwórzmy wokół nich interesujące miejsce. Być może właśnie tam zechcemy zorganizować nasze zacisze. Lekkie meble z technorattanu pomogą nam je wygodnie umeblować. Eleganckim dopełnieniem naszego miejsca pod drzewem okażą się, pochodzące z kolekcji Garden Space, meble ogrodowe.

Drzewa soliterowe

Bug, grab, kasztanowiec, śliwa wiśniowa, jesion, brzoza – to przykłady drzew, które wspaniale zaprezentują się pojedynczo w otwartej przestrzeni. Każde na swój sposób ukształtuje charakter naszego ogrodu. Możemy też zdecydować się na bardziej egzotyczne solitery, na przykład klon palmowy Osakazuki.

Oprócz drzew jako roślina soliterowa mogą występować także byliny (na przykład śmiałek darniowy) lub okazałe krzewy (na przykład magnolia gwiaździsta).

Categories Dom i Wnętrze