TOP

Skup złota – nie tylko w salonach jubilerskich

Posiadacze uszkodzonej biżuterii ze złota, ale również złotych sztabek czy pamiątek ze złota przyzwyczaili się, że tego rodzaju produkty skupowane są przez salony jubilerskie, które chętnie je przerabiają. Tymczasem część z takich przedmiotów warto sprzedać bezpośrednio, oferując np. złote monety w Mennicy, inne z kolei, jak złoty czy srebrny złom, wygodniej jest sprzedać w firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu metali szlachetnych.

Skup metali szlachetnych

Większość firm odzyskujących metale szlachetne zajmuje się metalami w różnej postaci, a ich oferta obejmuje nie tylko skup złota czy skup srebra oraz platyny, ale również wolframu, molibdenu, innych metali rzadkich oraz węglików i spieków. Tak szeroka gama produktów, które można sprzedać sprawia, że firmy skupujące metale szlachetne zajmują się nabywaniem metali w różnej postaci. W przypadku złota, platyny i srebra równie często skupowana jest biżuteria, jak i płytki wykonane z tych metali oraz same metale, pod warunkiem, że będą one posiadać odpowiednio wysoką zawartość czystego metalu (biżuteria platynowa o próbie 950, biżuteria srebrna o próbie 925 czy srebro czyste zawierające 98% srebra). Dużo większa rozpiętość obejmuje biżuterię złota, bowiem skupowana jest biżuteria o próbie co najmniej 500, zaś złoto czyste musi zawierać 99,9% złota. Oczywiście w zależności od próby biżuterii jest ona różnie wyceniana.

Odzyskiwanie metali szlachetnych

Jednak metale szlachetne, które sprzedają także osoby indywidualne, obejmują nie tylko czyste złoto, srebro czy platynę, ale również elementy wykonane z tych metali, jak złączki, płytki z silników i akumulatorów lotniczych czy też ogniwa i luty wykonane ze srebra. W tym przypadku firma skupująca metale szlachetne może dodatkowo ustalić warunki, jakie musi spełnić skupowany produkt. I tak w przypadku elementów pochodzących z silników lotniczych nie mogą one być wcześniej eksploatowane, z kolei w przypadku blaszek, drutów i lutów z metali szlachetnych ważna jest próba metalu, która również wpływa na cenę za dany produkt.

Skorzystanie z usług takich firm jest niezwykle proste. W wielu przypadkach oferują one swoje usługi zarówno klientom hurtowym, jak i indywidualnym, przy czym w zależności od rodzaju klienta oferta może się różnić cenowo oraz pod względem sposobu odbierania produktu i rozliczania samej transakcji. Klienci hurtowni mają zapewniony odbiór metalu od siebie, z kolei klienci indywidualni mogą zamówić wycenę produktu u siebie, mogą także skorzystać z wyceny online.

Metale szlachetne kupisz i sprzedasz na stronie http://www.coinart.pl/skup.php

Categories Ciekawe
technorattan krzesła ogrodowe gril ogrodowy wypoczynki technorattan