TOP
Regeneracja skórzanej tapicerki

Regeneracja skórzanej tapicerki

Mimo nawet naszych najlepszych starań, skóra tapicerki samochodowej niestety bardzo często ulega uszkodzeniu. Na szczęście niewielkim środkami finansowymi możemy przywrócić ją do doskonałego stanu. Jeżeli nasza tapicerka jest jedynie przetarta, to możemy ją naprawić za pomocą koloryzacji.

Koloryzacja tapicerki samochodowej

Koloryzacja tapicerki samochodowej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kierowców, ponieważ przynosi naprawdę satysfakcjonujące wyniki i co najważniejsze nie musimy nawet korzystać z pomocy profesjonalnych firm. Do koloryzacji potrzebna będzie nam dobra farba do skóry samochodowej, lakier, albo specjalne tonery, które znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie farby, co niestety jest jednocześnie najtrudniejszym zadaniem.

W przypadku bardzo głęboki przetarć, nawet najlepsza farba do skóry samochodowej może sobie nie poradzić, dlatego też najrozsądniej jest skorzystać wcześniej ze specjalnej płynnej skóry. Dzięki płynnej postaci i specjalnej szpachelce, błyskawicznie rozprowadzimy płynną skórę po ubytkach i doskonale przygotujemy tapicerkę do malowania. Warto nakładać płynną skórę etapowo, tak aby uzyskać jednolitą warstwę. Przed nałożeniem farby, należy poczekać do momentu, aż wyschnie. Dzięki temu prostemu zabiegowi, wszystkie miejsca naprawy, będą praktycznie nie do zauważenia.

Koloryzowanie skórzanych boczków

W przypadku skórzanej tapicerki samochodowej, jednym z najczęściej pojawiających się defektów jest przetarcie boczków. Problem ten dotyczy w pierwszej kolejności siedzenia kierowcy. Nieustanne wysiadanie i wsiadanie pozostawia bardzo wiele śladów o różnorodnej specyfice. Najłatwiejsze do pokonania będą proste przebarwienia oraz wytarcia, z którymi poradzi sobie każda oryginalna farba do skóry samochodowej.

Przed przystąpieniem do koloryzacji, należy pamiętać jednak o tym, aby odpowiednio przygotować całą powierzchnię naprawianego elementu. Warto sięgnąć po specjalny preparat do czyszczenia skóry, aby dokładnie przygotować cały fotel do kolorowania. Przed skorzystaniem z środków pielęgnacyjnych, warto sprawdzić ich działanie na niewidocznych częściach fotela. Pamiętać należy również i o tym, aby dopierać zawsze odpowiednie preparaty czyszczące i pielęgnujące, do konkretnego modelu skóry. Dokonując zakupu preparatów w zwykłym sklepie stacjonarnym, możemy wziąć ze sobą nagłówek, dzięki czemu dobierzemy nie tylko odpowiednie preparaty, ale również właściwy kolor farby lub lakieru koloryzującego.

Farbę do skóry samochodowej znajdziesz na Lakiery24.com

Categories Motoryzacja