TOP

Jaki parasol do ogrodu wybrać?

Wybór parasola ogrodowego nie powinien dzisiaj być problemem – najlepsi producenci oferują nam topowe modele, wykonane z najwyższą precyzją. Jak dobrać konkretny produkt do naszych potrzeb? Czy nowoczesne parasole ogrodowe sprawdzą się w każdej przestrzeni wypoczynkowej?

Dlaczego warto kupić parasol ogrodowy?

Kupno parasola ogrodowego niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, chociaż początkowo myślimy, że zadaniem parasola jest wyłącznie gwarantowanie nam cienia. Innowacyjne parasole tworzone są w taki sposób, aby zachwycać – ich elegancka linia i stonowane kolory sprawdzą się w każdym miejscu wypoczynkowym, również już zaaranżowanym. Klienci mogą wybierać kolory czaszy od czarnego, poprzez piaskowy, beżowy, aż po biały.

Zadaniem parasola ogrodowego jest nie tylko ponoszenie estetyki otoczenia, ale również chronienie nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować silne poparzenia słoneczne, jak również udar słoneczny. Dzięki obszernym czaszom nowoczesnych parasoli zapewnimy sobie tyle cienia, ile tylko potrzebujemy.

Czasze, które przykuwają wzrok

Elementem przykuwającym wzrok jest oczywiście czasza parasola: może być on okrągła, prostokątna, kwadratowa. Czasze tworzone są z tkanin technicznych o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Tkanina poliestrowa pokryta jest warstwa poliuretanu – takie połączenie sprawia, że materiał zabezpieczony jest przed płowieniem, wnikaniem kurzu oraz wilgocią. Na stronie parasol-ogrodowy.pl znajdziemy wiele interesujących modeli z czaszami odchylanymi w jednej lub w dwóch płaszczyznach. O odpowiednie ułożenie tkaniny na czaszy dbają sprężyny naciągowe.

Aby zadbać o kondycję parasola i zachować jego parametry na lata warto zastosować pokrowce ogrodowe. Są one tworzone z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Categories Dom i Wnętrze