TOP

Niezawodne maszyny do produkcji lodów

W czasie letnich upałów nic tak nie przynosi ukojenia, jak porcja pysznych lodów. Większość osób je uwielbia, w związku z tym sezonowa sprzedaż zimnych deserów jest bardzo dobrym pomysłem na wiosenno-letni biznes. W celu rozwinięcia interesu oraz osiągnięcia zadowalających zysków należy zainwestować w wysokiej jakości maszyny do lodów.

Rodzaje maszyn do lodów

Większość klientów ma swoje ulubione smaki i rodzaje lodów. Obecnie największą popularnością cieszą się lody amerykańskie oraz, niezmiennie od wielu lat, włoskie. Zakładając sezonowy biznes powinno się dokładnie przemyśleć, jaki typ produktów będzie stanowił podstawę działalności. Większy budżet może pozwolić na zakup kilku różnych maszyn. W wypadku posiadania mniejszych funduszy, trzeba zastanowić się, jakie automaty do lodów będą najbardziej odpowiednie.

Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do lodów tradycyjnych, amerykańskich, włoskich, świderków, a także maszyny do produkcji napojów mrożonych Granita oraz shake’ów. Zazwyczaj są one dostępne w wersji nablatowej oraz wolnostojącej. Większe maszyny są droższe, jednak zazwyczaj mają dużo więcej przydatnych funkcji.

Możliwości automatów do lodów

Nowoczesne maszyny do produkcji lodów w zależności od modelu są wyposażane przez producentów w różnorodne tryby pracy. Dzięki nim sprzedaż lodów oraz utrzymanie automatów do lodów jest znacznie łatwiejsze, przynosi więcej zysków oraz jest bardziej higieniczne.

Automaty do lodów posiadają między innymi taką funkcję, jak ustawienia zmrożenia loda, dzięki której można stale kontrolować konsystencję deseru, stopień zmrożenia oraz gęstość mieszanki. Inną, bardzo przydatną w czasie sprzedaży możliwością jest licznik wydanych porcji. Pozwala on na pełną kontrolę obrotów i pracy punktu handlowego.

Wybór maszyny do lodów

Decyzja o zakupie automatów do lodów powinna być podjęta z rozwagą. Maszyny są kosztowne i, jak każde urządzenie, wymagają przeprowadzania remontów. W związku z tym warto wybierać takie modele, do których części zamienne są łatwo osiągalne, a i dostęp do serwisu nie nastręcza problemów.

Wiele firm, sprzedających automaty do lodów w swojej ofercie posiada również usługę instalacji oraz serwisowania urządzeń – warto sprawdzić tę opcję przed dokonaniem zakupu.

Profesjonalne automaty do lodów znajdziesz na Gastrosilesia.pl

Categories Ciekawe
fotele na patio z technorattanu sofy na patio z technorattanu fotele technorattan ogrodowe