TOP
Innowacyjność w uprawianiu owoców deserowych

Innowacyjność w uprawianiu owoców deserowych

Można powiedzieć, że owoce deserowe to polskie bogactwo. Nasz kraj jest światowym liderem w produkcji czarnej porzeczki. Jej zbiory rocznie sięgają 100-150 tys. ton. Do tego jeszcze dochodzą znane na całym świecie maliny, truskawki, borówki. Rolnikom coraz częściej udaje się połączyć także uprawę z przetwórstwem. W ten sposób powstają pyszne dżemy, soki i nalewki.

Nowoczesne uprawy to zestawienie tradycji, wiedzy, ekologii

Łączy się tutaj to, co najlepsze: nowoczesne technologie, tradycyjne receptury, wiedzę o roślinach i uprawach przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Stawia się także na ekologię, dążąc do osiągania jak najsmaczniejszych owoców bez udziału substancji chemicznych.

Naprawdę sensowne rozwiązania

Współcześni producenci owoców deserowych wprowadzają wiele innowacyjnych rozwiązań i systemów, wpływających znacznie na jakość i wielkość zbiorów. Na przykład uprawy truskawek coraz częściej prowadzi się na podwyższonych zagonach. Sprzyja to gromadzeniu wody. Ułatwia walkę z chwastami i sam zbiór owoców. Truskawki są czyste, zdrowe i duże. Łatwo zerwać je z krzaków.

Innym nowatorskim rozwiązaniem, pomagającym ochronić rośliny przed przymrozkami, które stanowią przecież zmorę dla producentów owoców deserowych, jest przykrycie upraw sztuczną mgłą.

Wsparcie dla rolnictwa i nie tylko

Konkretnego wsparcia dla rolnictwa w zakresie obsługi i produktów dla urządzeń rolniczych udziela marka Fluicennecto. Ciągniki rolnicze, kombajny, maszyny do zbioru i przeróbki siana, maszyny do siewu i sadzenia, ładowarki, kosiarki, przyczepy – znajdują się w zakresie ich działań. Fluiconnecto proponuje także produkty dla innych branż, np. przewód do pomp betonu dla budownictwa. Ich ofertę znajdziemy tutaj: fluiconnecto.com/pl/.

Categories Ciekawe
sofy na patio z technorattanu ekskluzywny grill ogrodowy producent grilli