TOP
Jakie elementy podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkań?

Jakie elementy podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkań?

Okres letni to czas zwiększonej aktywności włamywaczy i złodziei. Korzystają oni najczęściej z okazji, kiedy wyjeżdżamy na urlopy, a mieszkania są widocznie opustoszałe. Nawet pozostawianie kluczy sąsiadom nie jest gwarancją, że uda nam się ustrzec przed włamaniem. Jakie środki bezpieczeństwa warto rozważyć przed wyjazdem na wczasy? Oto kilka propozycji!

Wymiana okien na antywłamaniowe

Wymiana okien to spory wydatek, jednak podczas przygotowywania się do tej inwestycji warto przemyśleć opcję okien o wzmocnionej budowie. Posiadają one szyby antywłamaniowe, które cechują się wzmocnioną strukturą i większą odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo okna i drzwi balkonowe poprawiające bezpieczeństwo mieszkania posiadają dodatkowe rygle, przez co ich otwarcie jest znacznie trudniejsze. Szukając wysokiej klasy okien zwracajmy uwagę także na ich budowę i wykorzystane materiały. Najczęściej ramy tworzone są z PCV i aluminium – tworzywa te odporne są na zmienne warunki atmosferyczne, odkształcanie. Szeroką ofertę okien antywłamaniowych posiada sklep okna-internorm.pl.

Alarmy i czujniki ruchu

Doskonałym rozwiązaniem jest także zainteresowanie się systemami alarmowymi w mieszkaniach. Zazwyczaj są one połączone z czujnikami ruchu, które po wykryciu ruchu wewnątrz mieszkania automatycznie włączają alarm. Dodatkowy rozwiązaniem może być również podpisanie umowy z firmą ochroniarską, której zadaniem jest jak najszybsze dojechanie do naszej posesji czy mieszkania po włączeniu się alarmu i zasygnalizowaniu tego w centrali. Już sam alarm jest jednak doskonałym straszakiem i sprawia, że większość włamywaczy po prostu ucieka w obawie przed złapaniem przez sąsiadów czy policję. Dzięki takim zabezpieczeniom nasze mienie będzie lepiej chronione!

Categories Dom i Wnętrze