TOP

Elementy hydraulicznego dźwigu samochodowego

Poza oczywistym podwoziem ciężarowym i standardowym silnikiem samochodowym hydrauliczny dźwig samochodowy ma wiele unikalnych części, które dają ciężarówce możliwość podnoszenia i przenoszenia dużego ładunku do wysokich, zamkniętych przestrzeni.

Wysięgnik, przegub i pompa dwubiegowa

Wysięgnik jest dużym elementem ramienia stalowego, który jest używany do podnoszenia i przenoszenia obciążeń. Podczas transportu leży tuż za kabiną operatora. Po zainstalowaniu teleskopowe sekcje wysięgnika dopasowują się, tworząc długie ramię, które umożliwia podnoszenie ciężarów na wysokości, które są niedostępne dla innych typów maszyn. Niektóre wysięgniki na hydraulicznych ciężarówkach żurawia wyposażone są w przegub – konstrukcję kratową, która przedłuża ogólną długość wysięgnika. Seria rur hydraulicznych, tłoków i węży na żurawiu jest połączona z jedną lub kilkoma pompami zębatymi, które wykorzystują obracające się koła zębate napędzane silnikiem ciężarówki w celu zwiększenia ciśnienia oleju hydraulicznego wykorzystywanego do generowania podnoszenia.

Wsporniki i przeciwwagi

W dziedzinie takiej jak transport HDS Warszawa może się firmami dysponującymi sprzętem z funkcjonalnymi wysięgnikami. Wysięgniki są podnoszonymi wspornikami, które są rozciągnięte, podczas gdy żuraw znajduje się w pozycji stacjonarnej i podnoszącej. Znacząco zwiększają ogólny ślad mobilnego żurawia hydraulicznego, dając mu stabilność, aby utrzymać równowagę żurawia i zapobiegać wywróceniu lub skręcaniu ładunku. Wysięgniki można również wyregulować w celu wypoziomowania dźwigu na nierównych powierzchniach. Duże, ciężkie ciężary umieszcza się na tylnej stronie kabiny ciężarówki dźwigowej, aby utrzymać maszynę stabilną i zrównoważoną podczas podnoszenia. Bez przeciwwagi, ciężarówka byłaby podatna na przewrócenie podczas podnoszenia dużych ładunków na wysokości.

Czujniki i wskaźniki obciążenia

Pośród firm oferujących transport HDS Warszawa może się poszczycić przedsiębiorstwami posiadającymi doskonale zabezpieczony sprzęt.
Hydrauliczny żuraw samochodowy wyposażony jest w wiele urządzeń zapobiegających przeciążeniom. Czujniki podłączone do tablicy świetlnej usytuowanej tuż nad poziomem wzroku operatora pozwalają mu wiedzieć, czy osiągnięto udźwig. Ramię wysięgnika może być obracane, aby umożliwić operatorowi precyzyjne przemieszczanie maszyny podczas podnośników, a koło zębate typu rotex umożliwia ruch ramienia wysięgnika bocznego. Ten duży sprzęt znajduje się pod kabiną i jest sterowany za pomocą kontrolera typu joystick.

Zapraszam po więcej informacji na stronę transport hds Warszawa.

Categories Ciekawe