TOP

Eleganckie pergole ogrodowe

Nowoczesny ogród to dzisiaj nie tylko wypielęgnowane rabaty i krótko przystrzyżony trawnik. Obecnie ogrody stają się przestrzenią wypoczynkową, która pozwala na relaks wszystkich domowników. Chcąc cieszyć się bliskością przyrody i świeżym powietrzem warto zastanowić się jakie elementy wykorzystać w naszym ogrodzie. Producenci oddają w nasze ręce wiele interesujących produktów i elementów dekoracyjnych!

Centralne miejsce wypoczynkowe pod pergolą

Pergola ogrodowa metalowa to jeden z chętniej wybieranych produktów do ogrodów. Stanowi ona interesującą alternatywę dla klasycznych parasoli i pozwala na zadaszenie wybranego obszaru ogrodu czy przestrzeni przydomowej. Zaletą nowoczesnych pergoli ogrodowych jest fakt, że są one projektowane z olbrzymią precyzją: wyglądają wspaniale, idealnie uzupełniają przestrzeń wypoczynkową, świetnie prezentują się w minimalistycznych aranżacjach. Pergole pozwolą na cieszenie się latem bez względu na to, czy świeci słońce czy też mży deszcz. Dzięki stabilnej konstrukcji możliwe jest korzystanie z pergoli, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota!

Jak tworzona jest pergola?

Pergole wznoszone są na antykorozyjnych elementach aluminiowych, łączonych w taki sposób, aby przy jak najmniejszej ilości podpór móc zadaszyć jak największy obszar. Konstrukcje kryją także systemy odprowadzania wody, przez co meble ogrodowe są doskonale chronione przed deszczem.

Dachy pergoli tworzone są na kilka sposobów – mogą być one projektowane z tkanin technicznych o wodoodpornej strukturze lub też ruchomych elementów aluminiowych. Dachy zabezpieczono przed promieniowaniem UV, wnikaniem kurzu. W zależności od pogody i potrzeb użytkownik sam decyduje o położeniu dachu – jest on rozkładany lub składany przy pomocy dedykowanego pilota lub manualnie. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód.

Categories Dom i Wnętrze