TOP

Domy szkieletowe – popularna metoda ostatnich lat

Spoglądając na budownictwo oraz na to, jakie domy powstają można zauważyć, że najpopularniejsze są teraz domy szkieletowe, które powstają w całkiem innej technologii niż standardowe i klasyczne domy murowane. Dlaczego zatem warto się na nie decydować?

Domy szkieletowe i ich zalety

To właśnie zalety domów szkieletowych sprawiają, że wiele osób tak chętnie się na nie decyduje, a zaletami przede wszystkim są:

 

– niska cena

– krótki czas budowy

– energooszczędność

– łatwość modernizacji

– nowoczesna technologia.

Są też zalety, które każdy widzi indywidualnie i każdy jakieś poza tymi wymienionymi może jeszcze znaleźć.

Producenci domów szkieletowych

Jeśli chodzi o domy szkieletowe i ich producentów to rynek cały czas się rozrasta i pojawiają się nowe firmy, które oferują interesujące usługi. Warto z nich korzystać i warto oferty porównywać, ponieważ dzięki temu można trafić na najlepsze ze wszystkich. Warto też sprawdzać doświadczenie danych firm, jak i projekty, które zostały już przez nich zrealizowane. To pozwoli na podjęcia ostatecznej decyzji.

 

Czym różni się budowa domu szkieletowego od murowanego?

Domy szkieletowe buduje się przede wszystkim taniej i krócej. Różnica polega przede wszystkim na konstrukcji i sposobie budowy. Używa się innych materiałów, inna jest kolejność prac. Różnic jest naprawdę bardzo wiele, ale na zakończenie zawsze zaskakujące jest to, że końcowy efekt nie różni się niczym. Domy wyglądają niemalże tak samo. Różnią według ekspertów jest również energooszczędność, ponieważ w domu drewnianym ma być ona większa.

 

A podobieństwa?

Oprócz wyglądu, który już został wspominany, podobieństwem są również fundamenty, okna wybiera się takie same i drzwi również. Aranżacja wnętrz w środku też będzie taka sama, bo układ pomieszczeń może być podobny, jak w przypadku domu drewnianego.

Categories Dom i Wnętrze