TOP
Domy drewniane całoroczne - moda, która dotarła do Polski!

Domy drewniane całoroczne – moda, która dotarła do Polski!

Domy drewniane całoroczne do niedawna znane były nam tylko z pocztówek z dalekiej Skandynawii czy kanady. To właśnie w tych miejscach budowa takiego domu jest najlepszym rozwiązaniem – przede wszystkim przez wzgląd na dużą ilość materiału budowlanego, jakim jest drewno. Od niedawna również w Polsce widzimy tego rodzaju domu, a firmy oferujące ich budowę wyrastają jak grzyby po deszczu. Co warto wiedzieć o domach drewnianych? Czy spełnią one nasze oczekiwania?

Dom drewniany – ekologiczny i komfortowy!

Całoroczne domy drewniane tworzone są w konstrukcji szkieletowej. Oznacza to, że zamiast klasycznych, ceglanych ścian szkielet domu tworzą liczne belki, łączone ze sobą płytami. Ze względu na wykorzystywane materiały domy takie doskonale zachowują ciepło, również zimą. To bardzo ważna informacja szczególnie dla tych, którzy troszczą się o rachunki za media. Czas budowy domu drewnianego to 2-6 miesięcy, w zależności od tego, czy budynek ma zostać oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Ważne je to, że budowę takiego domu możemy rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Wynika to z faktu, że jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty.

Jaki projekt domu wybrać? Tanie projekty domów drewnianych udostępniają firmy, które zajmują się ich budową. Wśród licznych propozycji bez trudu znajdziemy domy parterowe, piętrowe, z poddaszem, domy z garażami, parkingami. Opcji jest naprawdę wiele, warto wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania.

Czy dom drewniany jest drogi?

Wiele osób jest zdania, że modne obecnie domy drewniane kosztują przynajmniej tyle samo co domy murowane o podobnej powierzchni. Nic bardziej mylnego! Koszt budowy domu drewnianego jest mniejszy o 30-35% w stosunku do domów murowanych. Dzięki temu możliwe jest poczynienie sporych oszczędności.

Categories Dom i Wnętrze