TOP
Jak dodatkowo zadbać o odpowiednią termoizolację w mieszkaniach?

Jak dodatkowo zadbać o odpowiednią termoizolację w mieszkaniach?

Problem niskiej temperatury w mieszkaniach może mieć różnorodne podłoże – bez względu jednak na przyczyny zmniejsza się wtedy nasz komfort życiowy. Co zrobić, kiedy stwierdzimy, że nasze mieszkanie, pomimo dogrzewania, ma wewnątrz niską temperaturę?

Diagnozowanie problemu – niesprawna instalacja grzewcza

Okazuje się, że najczęściej przyczyną niskiej temperatury w pomieszczeniach są zepsute kaloryfery czy instalacja gazowa, odpowiedzialna za ogrzewanie. Problem taki zdiagnozować można jednak dopiero po rozpoczęciu sezonu grzewczego, a jego naprawienie wymaga wyłączenie ogrzewania w całym pionie mieszkalnym. Mimo tego warto zwracać uwagę spółdzielniom mieszkaniowym na takie problemy – płacimy za ogrzewanie oraz za sprawne kaloryfery. Z pewnością nasza uwagę powinny zwrócić także zwiększone opłaty za ogrzewanie.

Co z oknami?

W wielu przypadkach to okna winne są przepuszczaniu do wnętrza chłodnego powietrza. Problem tkwi najczęściej w uszczelkach. – Stare uszczelki pod wpływem chłodu sztywnieją i są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia – mów jeden z administratorów strony oknar-wroclaw.pl. Obecnie uszczelki tworzy się z większą precyzją – do gumy dodawane są liczne domieszki innych tworzyw, które pozwalają na uelastycznienie materiału oraz zwiększenie jego odporności na uszkodzenia. Dawniej problemem było także niedokładne osadzenie ram okiennych w murach i ich uszczelnienie. Stolarka okienna to obecnie okna PCV lub okna drewniano-aluminiowe. Zastosowanie takich tworzyw sprawia, że ramy okienne są odporne na odkształcenia, wnikanie brudu, zmienne temperatury. Obecnie wielu producentów oferuje również okna i drzwi balkonowe z dodatkowymi ryglami, mającymi za zadanie utrudnić włamania. Takie zabezpieczenie to dobra inwestycja w przyszłość i w nasze bezpieczeństwo.

Categories Dom i Wnętrze