TOP

Czyszczenia ścian z zabrudzeń – jak dobrze wybrać firmę

Co roku, zarówno gdy kończy się zima oraz gdy zaczyna jesień piszecie do nas z pytaniami odnośnie mycia elewacji. Wiele pytań dotyczy kosztów i polecanych firm. O ile o tym drugim staramy się nie mówić publicznie, to w związku z kosztami jesteśmy w stanie wyjaśnić niektóre zależności.

Koszt może warunkować rejon, w którym zlecacie usługi, choć duża konkurencja w większych miastach zazwyczaj korzystnie wpływa na cenę.

 

Elementem ceny będzie też z pewnością wysokość budynku

Do budynków wysokich na 6-8 pięter, lepiej zlecić prace firmie, która nie używa podnośników i rusztowań do mycia elewacji. Pamiętajmy, ze ostatecznie klient ponosi cały koszt pracy, dlatego gdy usługodawca stawia u nas rusztowanie, albo korzysta z dźwigu (szczególnie wynajmowanego) należy się liczyć, że to my za to zapłacimy. Utrudniony dostęp do miejsca pracy może ponownie podnieść cenę. Wąskie przejścia, składowane materiały, czy brak odpływu wody utrudniają pracę.

Z tego powodu polecamy wybierać firmy które pracują z teleskopowymi urządzeniami. Pozwalają one na dostęp do mytej powierzchni bez większego wysiłku. Wystarczy tylko zmieścić kompresor, pracownika i pozwolić mu odpowiedni kąt mycia. To wszystko.

Co jeszcze wpływa na koszt mycia elewacji? przede wszystkim ilość zanieczyszczeń na ścianie

Pamiętajmy, że brud nawarstwia się przez lata, dlatego regularne mycie jest zasadne aby utrzymać wartości użytkowe materiałów budowlanych. Czysta ściana jest w stanie oddychać, odbijać brud, nie pobiera wody i z reguły opiera się promieniowaniu UV.

Inna kwestią są materiały z których wykonano elewacje. Istnieje tu wiele szkół i każda dekada niesie z sobą inne sposoby mycia powierzchni. Na stronach firm specjalistycznych, jak na przykład SCO Clean Up możecie się Państwo dowiedzieć, dlaczego nie powinno się myć sidingu myjką ciśnieniową, albo dlaczego woda demineralizowana jest skuteczniejsza od chemii rozpuszczającej zanieczyszczenia.

Categories Technologia
meble ogrodowe technorattan modułowe pokrowce na grill gazowy nowoczesny grill do ogrodu