TOP

Czy możliwe jest budowanie domów w niskich cenach?

Budowa własnego domu to dla większości z nas przede wszystkim wizja potężnych kosztów i pracy, włożonej w sprawy administracyjne. Dzisiaj jednak wybudowanie własnego domu jest znacznie prostsze niż kilkadziesiąt lat temu: do dyspozycji mamy nie tylko kredyty, ale i liczne ekipy budowlane, które wybudować dla nas nasz wymarzony dom. Jak postawić własny dom i jednocześnie nie wplątać się w wieloletni kredyt? Radzimy!

Dom z drewna – postaw na innowacyjność!

Domy drewniane znane są w Polsce od dawna, jednak zdecydowanej większości Polaków kojarzą się przede wszystkim z piękną Skandynawią i Kanadą. Faktem jest, że w tych regionach drewno faktycznie wykorzystywane jest jako główny materiał budulcowy. W Polsce domy z drewna stały się popularne w ostatnich latach. Dom drewniany kojarzony jest przede wszystkim z ekologią – jest w tym dużo prawdy. Domy szkieletowe budowane są zgodnie z założeniami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że będą one wspierać nie tylko zatrzymywanie ciepła wewnątrz, ale również zachowanie jak największej ilości pieniędzy w naszym portfelu!

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną firmę budowlaną powinniśmy posiadać projekt. Takie projekty zaproponuje nam firma mawit.com.pl. Wśród licznych propozycji wyróżniają się przede wszystkim domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwości zabudowania poddasza. W takich domach projektanci stawiają przede wszystkim na komfort oraz dużą ilość naturalnego światła w pomieszczeniach. W związku z tym w domu znaleźć można liczne przeszklenia.

Dlaczego domy drewniane cieszą się taką popularnością?

Bez wątpienia najważniejszym zagadnieniem jest ich cena – dom drewniany kosztuje znacznie mniej niż analogiczny dom tworzony w technologii murowanej. Na uwagę zasługuje także czas budowy, który jest bardzo krótki.

 

Categories Dom i Wnętrze