TOP
Abstrakcje i atrakcje ogrodowe

Abstrakcje i atrakcje ogrodowe

Ogród przypominający dzieło sztuki nowoczesnej? Dlaczego nie, przecież współczesna stylistyka dopuszcza rozmaite realizacje. Zbliżenie ogrodu do galerii – to jedna z nowoczesnych propozycji. Skorzystają z niej zwłaszcza te osoby, które lubią łączyć różne jakości w jednej przestrzeni. Osoby zakochane w sztuce i w przyrodzie. Takie, które nie chcą szablonowych rozwiązań, ale twórczość samoistnej natury w połączeniu z artyzmem człowieka.

Ogród francuski i inspiracje

Dzisiejsze ogrody awangardowe w pewnym sensie nawiązują do klasycznych ogrodów w stylu francuskim. Bazują bowiem na działaniach człowieka, który naturę wykorzystuje jako swój materiał. Ogrody wybitnie nowoczesne podobnie jak ogrody francuskie przypominają po prostu dzieła sztuki. Są uformowane zgodnie z koncepcją ogrodnika-artysty.

Sztuka abstrakcyjna i inspiracje

Awangardowe ogrody, szczególnie jako kompozycje horyzontalne, odsyłają nas do malarstwa abstrakcyjnego. Zwłaszcza do tej jego fazy, w której dominowało uproszczenie obiektów do prostych form wypełnionych kolorem. Kwadraty i prostokąty, wyraźne linie proste – te struktury znajdziemy nie tylko w malarstwie abstrakcyjnym, ale także w ogrodzie awangardowym.

Obraz ogrodu nowoczesnego tworzą przecież rozległe płaszczyzny wypełnione jednolitym materiałem i kolorem. Mogą to być po prostu trawniki albo place wysypane żwirem. Bardzo proste elewacje kamienne w tle.

Atrakcyjne meble aluminiowe

Atrakcyjnie i abstrakcyjnie prezentują się w takim ogrodzie meble ogrodowe aluminiowe. Jakby zabrano je z galerii sztuki nowoczesnej i umieszczono na tarasie czy przy basenie. Wyszukane stoły, krzesła i sofy na tle oryginalnej kompozycji ogrodowej. W ten sposób nowoczesne meble z aluminium stworzą spójną całość z otaczającymi je roślinami, motywami wodnymi i kamiennymi.

Categories Ciekawe
meble ogrodowe technorattan modułowe doniczki z technorattanu meble tarasowe ekskluzywne