TOP
Zbuduj dom bez zaciągania olbrzymiego kredytu!

Zbuduj dom bez zaciągania olbrzymiego kredytu!

Decyzja o budowie własnego domu zapada zazwyczaj po długich namysłach – w Polsce bowiem do niedawna była to olbrzymia inwestycja, której koszt rozkładany był na wiele lat do przodu, przy pomocy sporych kredytów. Obecnie czasy się zmieniły i zamiast skupiać się na wieloletniej budowie domu, możemy zdecydować się na dom drewniany, budowany znacznie szybciej. Czy są one w Polsce popularne?

Moda na domy drewniane

Moda na drewniane domy przywędrowała do nas ze Skandynawii oraz Kanady – kraje te, ze względu na olbrzymią ilość surowca, jakim jest drewno, rozwinęły budownictwo domów drewnianych do perfekcji. W Polsce domy tego typu znane były już na początku lat 90. jednak mało kto ufał tego rodzaju rozwiązaniom. Współcześnie w Polsce znajdziemy dziesiątki firm oferujących możliwość zbudowania domków norweskich na wąską działkę oraz liczne projekty domów parterowych, z poddaszem, z garażami czy z podjazdami. Domy drewniane są cenione przez Polaków głównie z powodu ich ceny – koszhttp://mawit.com.pl/aktualnosci/domki-norweskie-na-waska-dzialke/tują znacznie mniej niż domy murowane o tych samych parametrach. Szacuje się, że koszt budowy domu drewnianego jest o 35% niższy – to spora różnica! Ważny jest również czas budowy całorocznego domku drewnianego – budowa trwa od 4 do 8 miesięcy. Wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany klientom w stanie deweloperskim czy w stanie surowym.

Czy dom drewniany spełni nasze oczekiwania?

Wielu inwestorów obawia się, czy dom drewniany zapewni im i ich rodzinom odpowiedni komfort cieplny i bezpieczeństwo. Dzisiaj wiemy, że domu tego rodzaju budowane są z najwyższą dbałością. Klienci mogą również samodzielnie wybierać rodzaje wypełnień i izolacji ścian. Domy drewniane często uzupełniane są oknami pasywnymi – dzięki nim możliwe jest zatrzymanie ciepła na dłużej wewnątrz pomieszczeń.

Categories Dom i Wnętrze