Jak wybrać meble kuchenne?

Meble kuchenne to bardzo ważny element, który będzie nas zachęcał do gotowania, do przebywania w takim pomieszczeniu lub też wręcz przeciwnie – będzie nas od niego odpychał. Jak wybrać takie meble i czym powinniśmy się kierować podczas urządzania takiego pomieszczenia?

Styl na meble kuchenne

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki styl będzie miała nasza kuchnia. Bez tego nie będziemy wiedzieć na jakie meble kuchenne powinniśmy patrzeć. Tradycja czy nowoczesność? Do stylu tradycyjnego pasują meble dworkowe, prowansalskie, rustykalne, angielskie w jasnych kolorach. Jeżeli chodzi z kolei o styl nowoczesny to bardzo często mamy do czynienia z drewnem egzotycznym do którego dobierane są stalowe lub aluminiowe dodatki. Przy tej okazji można się również zdecydować na przeszklenia lub też eleganckie podświetlenia półek i szafek (zawsze można połączyć oba elementy w jedno).

Blat do pracy

Wybierając meble kuchenne nie można nie uwzględnić blatu. Osoby, które tego nie zrobią mogą być pewne, że bardzo szybko będą musiały wymieniać go na nowy model. Blat roboczy jest jednym z elementów, które narażony jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Musi więc być on solidny, dzięki czemu nawet przy krojeniu, siekaniu, gorących garnkach jego jakość nie będzie spadać. Na rynku obecnych jest wiele blatów kuchennych, w tym chociażby modele laminowane półmatowe lub matowe. Warto jednak postawić na blaty granitowe, marmurowe, które można bardzo szybko wyczyścić, a ich wygląd nie zmienia się pod wpływem działania czynników zewnętrznych.