TOP

Woda na miarę XXI wieku

Żyjemy dzisiaj w świecie technologii. Udało nam się wyeliminować, szczególnie w Europie, wiele chorób poprzez przede wszystkim wprowadzenie zasad ogólnej higieny. I choć woda, którą mamy dostępną w kranach ogólnie rzecz ujmując nie powoduje u nas występowania chorób, to jednak najlepsza dla naszego zdrowia też nie jest…

Twarda woda = wiele problemów

Naszym podstawowym problemem jest dzisiaj twarda woda, która występuje w wielu gospodarstwach domowych. Przede wszystkim powoduje ona odkładanie się osadu, a przez to niszczenie się instalacji sanitarnych oraz wielu sprzętów w domu. To jednak jeszcze nie wszystko. Otóż twarda woda powoduje u nas problemy z suchą skórą, osłabieniem się paznokci i włosów.

Dodatkowo w twardej wodzie trudno jest nam cokolwiek doczyścić. Począwszy od zwykłych naczyń po niestety ubrania, do których musimy wrzucać przeszło dwa razy tyle środków piorących ile byśmy wrzucali mając normalną wodę. Warto jeszcze wspomnieć, że oprócz soli, które wpływają na twardość wody, to kranówka posiada jeszcze dużo chloru, brzydki zapach i smak.

Filtry do wody – korzyści i zalety

Idealnym środkiem na wszelkie problemy z wodą są właśnie filtry do wody. Oczywiście są ich różne rodzaje – możemy wyróżnić typy filtrów w zależności od rodzaju wkładu tudzież umiejscowienia. Generalnie jednak filtry powodują zmiękczenie wody. To jednak nie wszystkie ich zalety.

Filtry do wody bowiem eliminują także dużą część wszelakich zanieczyszczeń, począwszy od czysto fizycznych, na biologicznych kończąc. Lepsze filtry do wody bowiem bez problemu radzą sobie z wirusami, bakteriami czy pierwotniakami zawartymi w wodzie. Dodatkową zaletą filtrów do wody jest poprawa smaku i zapachu wody.

Rodzaje filtrów do wody

Jakie zatem możemy wyróżnić rodzaje filtrów do wody? Najprostsze z nich wykorzystujące technologię sedymentacyjną usuwają jedynie większe zanieczyszczenia mechaniczne jak np, piasek. Lepsze filtry węglowe silnie absorbują wszelkie zanieczyszczenia poprawiając smak, zapach i eliminując bakterie i inne zanieczyszczenia biologiczne.

Do gospodarstw, w których występuje wysokie stężenie żelaza w wodzie przydatne będą na pewno filtry odżelaziające. W sprzedaży możemy także uzyskać łatwo filtry zmiękczające czy też wykorzystujące technologię odwróconą. Co ważne – poszczególne filtry można ze sobą łączyć i dostosować odpowiednio do potrzeb naszego gospodarstwa. Wcześniej jednakże trzeba zlecić odpowiedniej firmie wykonanie specjalistycznych, rzetelnych badań określających skład naszej wody.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis

Categories Ciekawe