TOP
Wieszak na rowery sposobem na optymalne przechowywanie roweru

Wieszak na rowery sposobem na optymalne przechowywanie roweru

Moda na jazdę na rowerze dotyczy coraz większej grupy miłośników dwóch kółek, którzy nie zawsze mogą swój rower odpowiednio zabezpieczyć. Oczywiście najwygodniej jest przechowywać rower przypięty do specjalnych stojaków, jednak w wielu mieszkaniach ze względu na ograniczoną powierzchnię wybierany jest raczej wieszak na rowery.

Najważniejsza liczba rowerów

Większość wieszaków na rowery wykonana jest z metalu, zazwyczaj ze stali, którą mocuje się albo do ściany, albo do sufitu danego pomieszczenia. W zależności od wybranego modelu wieszak na rowery może umożliwić bezpieczne zawieszenie jednego lub kilku rowerów, nawet przy podobnym mocowaniu.

Przy wyborze rodzaju wieszaka warto również zwrócić uwagę na nośność wieszaka. Większość z nich pozwala na zawieszenie rowerów o masie do 25 kg, a wybrane modele wieszaków na rowery mogą być także wykorzystane do bezpiecznego przechowywania innych rodzajów sprzętów sportowych, jak np. snowboard, narty czy nawet opony.

Sposób montowania wieszaków

Wieszak na rowery może umożliwiać montowanie rowerów zarówno w poziomie, jak i pod kątem. Sposób montażu wieszaka uzależniony jest również od miejsca, w jakim wieszak będzie zamontowany. W mieszkaniach zwykle wybierane są wieszaki montowane na śruby o średnicy około 9 mm.

Montowanie do ściany sprawdza się przy pojedynczych rowerach oraz przy rowerach dziecięcych. W podobny sposób mogą być również montowane wieszaki na 2 lub na 4 rowery, przy czym w tym przypadku wieszak na rowery powinien być zamontowany w garażu lub w budynku gospodarczym. Na ścianach można również montować wieszak na pojedynczy rower, w którym wykorzystuje się specjalną blokadę na pedał oraz ograniczniki, zapobiegające przesuwaniu kół.

W garażu czy w mieszkaniu

Do montowania w garażach czy specjalnie wydzielonych rowerowniach służą wieszaki, montowane na ścianach. W zależności od modelu wykorzystują one albo specjalną szynę, którą montuje się na ścianie, albo fragment stojaka na rowery, w którym umieszcza się rower za tylne koło. Takie wieszaki montowane są dosyć wysoko, przez co bardziej optymalnie wykorzystuje się również przestrzeń.

Przy wyborze wieszaka na rowery należy się również zastanowić nad miejscem, w którym wieszak będzie zamontowany. Najwygodniejsze pod względem użytkowym są wieszaki, które montuje się do ścian w garażach. Z kolei w mieszkaniach można wybierać zarówno wieszaki podwieszane pod sufitem, jak i mocowane do ściany, podtrzymujące rower równolegle do podłoża.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Categories Ciekawe