TOP

Czy warto zdecydować się na tanie domy z drewna całoroczne?

Drewno to materiał wytrzymały, który bardzo łatwo poddaje się obróbce. Jest więc chętnie wykorzystywane do budowy domów jednorodzinnych. Obecnie wiele domów drewnianych w naszym kraju wznosi się w technologii szkieletowej. Ojczyzną tych domów jest Szwecja. Tego typu domu budowane są również w Kanadzie; dlatego często w Polsce nazywa się je kanadyjczykami. Czy warto wybrać tanie domy z drewna całoroczne?

 

Atuty, które mają tanie domy z drewna całoroczne

Budowa domu w technologii szkieletowej trwa bardzo krótko. W zależności od tego, czy zostanie wybrany przez inwestora dom w stanie deweloperskim czy w stanie surowym zamkniętym, budowa domu kanadyjskiego potrwa od czterech do sześciu miesięcy. Konstrukcja domów w technologii szkieletowej jest bardzo lekka; nie ma więc konieczności wykonywania ław fundamentowych, które  będą bardzo mocne. W przypadku domów kanadyjskich nie ma w pracach montażowych żadnych przerw spowodowanych tym, że musi zastygnąć beton. To miedzy innymi dzięki temu czas budowy tych domów jest tak krótki. Warto wiedzieć, że budowa domu w technologii szkieletowej może odbyć się także zimą. Jest tylko jeden warunek: ławy fundamentowe muszą zostać wylane wcześniej.

 

Jakie są jeszcze inne zalety domów drewnianych?

Technologia szkieletowa ma mnóstwo zalet. Na pewno jedną z nich jest to, że w razie potrzeby dom można bez problemów przebudować albo rozbudować. Plusem domów kanadyjskich jest również to, że w sezonie jesienno-zimowym są one bardzo tanie w eksploatacji, a przy tym wyjątkowo ciepłe. Domy drewniane całoroczne budowane w technologii szkieletowej są ocieplane dwoma warstwami ocieplającymi; jedną stanowią grube na 10 centymetrów płyty styropianowe, druga warstwa to wełna mineralne o grubości nie mniejszej jak piętnaście centymetrów. W przypadku domu drewnianego ważny jest rzetelny wykonawca.

Categories Dom i Wnętrze