TOP

Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Nowoczesność we wnętrzach to przede wszystkim przestronność, dyscyplina oraz minimalizm. Chcąc urządzić mieszkanie w taki sposób, trzeba dokładnie zaplanować przestrzeń, w tym wypadku wszystko musi mieć swoje miejsce. Od czego zacząć?

Styl i kolorystyka

Decydując się na wnętrze nowoczesne ważne jest to, aby barwy były stonowane, warto stawiać na szarość, beże, czerń oraz biel. Jasne kolory będą optycznie powiększać pomieszczenia. Jeżeli chodzi o styl to nie warto się ograniczać i warto je ze sobą łączyć. Ważne jest to, aby wszystkie elementy ostatecznie ze sobą współgrały.

Jakie meble wybrać?

Minęły czasy meblościanek, obecnie największą popularnością cieszą się niskie komody, półki ścienne oraz gablotki. Na ubrania najczęściej przeznacza się szafę schowaną gdzieś na uboczu, albo przeznacza się na nią małe pomieszczenie zwane garderobą. Mebli nie powinno być za dużo, gdyż wnętrze będzie przytłoczone. Wystarczy kanapa z fotelami, stolik loft, czy niewielka komoda. Ważne jest to, aby stworzyć również mały kącik do pracy przy komputerze. Obecnie takie wyposażenie jak stolik loft, komoda czy biurko bez większych problemów można znaleźć w salonach meblowych. Jeżeli zależy nam na bardziej oryginalnym wyposażeniu, warto przeglądać sklepy internetowe, tam wybór jest większy. Stoliki loft to świetna propozycja do salonu, wyglądają bardzo nowocześnie i stylowo, pasują do stylu minimalistycznego, ale nie tylko.

Ważne szczegóły

Każdy kto choć trochę interesuje się aranżacją wnętrz, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełnią dodatki. Wazony, kwiaty doniczkowe, zdjęcia, obrazy, porcelanowe figurki, designerskie oświetlenie, te wszystkie rzeczy sprawiają, że wystrój nabiera charakteru. Nie można oczywiście przesadzić z ilością dodatków, dlatego ważne jest to, aby w tej kwestii zachować ostrożność. Najlepiej zdecydować się na 3-4 akcesoria w podobnym kolorze czy wzorze, tak aby współgrały z wystrojem, a nie go obciążały.

Funkcjonalne urządzenie mieszkania wcale nie jest proste, ale jak mamy nieco więcej czasu oraz zapału, można bez większych problemów samodzielnie zaaranżować przestrzeń i to w bardzo ciekawy i co ważniejsze funkcjonalny sposób. Pamiętajmy, że nowoczesne wnętrze to wnętrze przestronne i czyste, w tym wypadku wszystko musi mieć swoje miejsce.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl

Categories Dom i Wnętrze