TOP
Urządzenia zdalnie sterowane

Urządzenia zdalnie sterowane

Obecnie, szybko rozwijające się technologie pozwalają na to, by maksymalnie ułatwiać sobie życie. Warto z tego korzystać, gdyż to właśnie dla ludzi są one projektowane. Wiele z takich udogodnień, szczególnie elektrycznych można stosować we własnym domu.

Gniazdo zdalnie sterowane

Jest ono jednym z najwygodniejszych usprawnień, jakie może znaleźć się w każdym domu. Bardzo często takie gniazdo steruje się za pośrednictwem Bluetooth. W ten sposób sterować można różnymi sprzętami, które podłączone są do prądu. Jak? Poprzez specjalne nakładki na gniazdka. Na rynku znaleźć można gniazdka sterowane na kilka różnych sposobów (nie tylko przez Bluetooth). Są też na przykład takie sterowane zdalnie poprzez moduł GPRS. Jego zaletą jest na pewno to, że można z niego korzystać bawet będąc oddalonym od domu. Robi się to za pomocą wysłania wiadomości sms z odpowiednią komendą, a moduł sterujący w tym samym momencie wykonuje polecenie. Jest to szczególnie przydatne wtedy, kiedy wyrusza się w podróż nie będą pewnym, czy wyłączyło się w domu dany sprzęt albo kiedy chce się stworzyć pozory bytności w mieszkaniu paląc światło (co może ochronić przed złodziejami).

Zdalnie sterowane urządzenia

Jak widać, gniazdo zdalnie sterowane jest bardzo przydatne, ale wśród nowinek technologicznych znaleźć można również inne, działające na podobnej zasadzie urządzenia, które mogą ułatwić funkcjonowanie. Będą to: zdalny włącznik światła, gniazdo sterowane wi-fi, wyłącznik sterowany smartfonem, czy moduł zdalnego sterowania. Znaleźć można także włączniki lub gniazdka sterowane radiowo. Wybór jest naprawdę szeroki. Takie urządzenia, np. zdalne wyłączniki posiadają dość duży zasięg i są nieocenione, gdy chce się odciąć dopływ prądu, w czasie kiedy jest się w ogrodzie, czy nawet u sąsiada. W zależności do modelu, do urządzeń dołączone są piloty, albo anteny pośredniczące. Wyłącznik sterowany smartfonem posiada dokładną instrukcję niezbędnych działań. Zdalne wyłączniki pozwalają sterować pracą wybranego odbiornika energii elektrycznej. Zasila się je z sieci, a współpraca z urządzeniem sterującym przebiega praktycznie bez zakłóceń. Szybko reagują na polecenia z (pilota, smartfonu, czy innego urządzenia), a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Stan wyłącznika jest najczęściej sygnalizowany przy pomocy diody LED. Warto zaznaczyć, że zdalny wyłącznik jest w stanie współpracować z każdym rodzajem obciążenia, tzn. z tradycyjnymi żarówkami, świetlówkami i diodami LED. Zasilanie urządzenia to najczęściej 230V.

Categories Ciekawe