TOP
Urządzamy taras w stylu rustykalnym

Urządzamy taras w stylu rustykalnym

Taras jest tym szczególnym miejscem, które otwiera dom na świat. Wprowadza ogród do wnętrza. Na przykład prosto do pięknego salonu. Dlatego warto urządzić go po swojemu, żeby w pełni rozkoszować się życiem pomiędzy naturą a domem. Na tarasie przecież można oglądać film, siedząc sobie wygodnie w ogrodowym fotelu. Albo – zaprosić tam całą rodzinę na smakowity podwieczorek.

W jakim stylu urządzić taras?

Żeby życie tarasowe sprawiało nam maksimum przyjemności i radości, trzeba urządzić je po swojemu. Katalogi i trendy mogą nas nieco inspirować, ale to do nas należy decyzja, w jaki sposób chcemy wykreować nasze miejsce na skraju domu i ogrodu. Jedną z propozycji jest taras rustykalny. Czyli jaki?

Spokojny, uroczy, bajkowy taras rustykalny

Taras rustykalny prezentuje się bajkowo i takich też wrażeń dostarcza. Poczujemy się na nim spokojnie i swobodnie. Jak w czasach dzieciństwa. Jak w bajkach, w których czas płynie zupełnie inaczej, a wszystko dąży do dobrego zakończenia. Taki taras to trochę jak spełniona bajka. Urzeczywistniona i nasza własna.

Jak urządzić taras rustykalny?

Taki taras lubi drewno, na przykład drewniane poręcze czy schody. Z kolei taras wykonany z deski kompozytowej to rozwiązanie bardzo praktyczne i efektowne. Nie wymaga takiej pielęgnacji jak drewniany. Niezbędne są również lekkie i subtelne meble na taras, na przykład technorattanowe. Idealnie uzupełni je fotel wiszący, w którym oddamy się beztrosce słonecznych dni.

Na tarasie rustykalnym sprawdzą się rośliny w wiszących koszach czy doniczkach, np. urocze petunie albo bratki. Dobrym pomysłem jest też tarasowy ogródek ziołowy. Przecież idylla nawiązująca do uroku wiejskiego świata to także zapachy oraz smaki. O te ostatnio warto zadbać, uprawiając własne warzywa i owoce w ogrodzie. Taras stanie się najlepszym miejscem do ich próbowania.

Categories Dom i Wnętrze