TOP

Ubrania do jazdy konnej i sztuka

Jazda konna i prezentacja jeźdźca kojarzy się z czarno-białym zestawieniem. Klasyka jest piękna, ale coraz chętniej przekraczamy jej propozycje. Przykładem takiej transformacji są kolorowe ubrania do jazdy konnej. Szczególnie dla pań. Producenci odzieży sportowej przekonują nas, że także na koniu możemy wyglądać kolorowo – wielokolorowo albo w jednym dowolnym kolorze, nawet jaskrawym czy cukierkowym. Kolorystyczna fantazja bez granic w wersji konnej. Warto się nią inspirować.

Z palety impresjonistów

Odkrywamy, że koszulki i bryczesy jeździeckie mogą mieć lekkie barwy – subtelne i rozświetlone. Niczym inspirowane mistrzami impresjonizmu. Pastelowe kolory, jakby tknięte delikatnym światłem. To propozycja dla dziewczyn, ale nie tylko. Współczesna moda znosi podziały wiekowe. Staje po stronie osobowości a nie metryki.

Przykładem takiego dziewczęcego stroju do jazdy konnej są różowe bryczesy Kelly Technical od Kingsland (specjalna struktura materiału pozwala na rozciąganie się w czterech kierunkach). Do nich można dopasować dowolny kask do jazdy konnej oraz pastelowy T-shirt Belén Next Generation od Pikeur. Idealnym dopełnieniem, na chłodniejsze dni, takiej impresjonistycznej stylizacji, będzie seledynowa bluza Pagena od Pikeur. Wykonana z gładkiego materiału i wykończona kapturem.

Z palety postimpresjonistów

Jeśli zaś lubimy mocniejsze barwy, bardziej nasycone, to odpowiednią inspiracją malarką będzie paleta postimpresjonistów, którzy do sztuki współczesnej wprowadzili konkretny kolor. Jeśli chodzi o ubrania charakteryzujące się odważną barwą, to na pewno czerwone bryczesy Kelly Slim spełnią nasze oczekiwania. Także w wersji mocno niebieskiej prezentują się fantastycznie i faktycznie ten kolor udałoby się wskazać na wielu obrazach.

Categories Ciekawe