TOP

Sposób na piękne i zadbane paznokcie czyli metoda żelowa

Zadbane paznokcie to atrybut każdej współczesnej kobiety, która dba holistycznie o swój wizerunek. Dzisiaj nad paznokciami nie trzeba spędzać zbyt wiele czasu, wystarczy wybrać się do gabinetu i poprosić o jedną z usług takich jak na przykład paznokcie hybrydowe czy żelowe. Jedna z najpopularniejszych to metoda żelowa zdobienia paznokci, która pozwala uzyskać pożądaną długość i kształt płytki.

Co daje metoda żelowa zdobienia paznokci

Metoda żelowa jest perfekcyjna dla kobiet o krótkich i zniszczonych paznokciach. Pozwala na uzyskanie długich i zadbanych pazurów, które będą miały modny kształt. Można zdecydować się na przykład na paznokcie z mocno spiłowanymi czubkami, dokładnie takie, jakie noszą największe gwiazdy show-biznesu. Takie paznokcie są naprawdę bardzo efektowne i wyglądają seksownie i intrygująca.

Tylko przy pomocy metody żelowej można wydłużyć paznokcie i uzyskać naprawdę elegancki i klasyczny efekt. Niestety przedłużanie paznokci chociażby za pomocą plastikowych tipsów nigdy nie daję tak ładnego efektu. To jeden z największych plusów żelowego przedłużania.

Metoda żeliwa zdobienia paznokci krok po kroku

Jak wyglądają kolejne etapy żelowego zdobienia paznokci. Na początku tzeba w odpowiedni sposób przygotować samą płytkę. często konieczne jest jej spiłowanie przy pomocy gruboziarnistego pilnika. To tak naprawdę najbardziej niebezpieczny etap, bo może dojść do uszkodzenia płytki, jeżeli manikiurzystka robi to w sposób mało sprawny. Wygładzona i przygotowana w ten sposób krótka musi być następnie odtłuszczona i pokryta specjalnym primerem, czyli inaczej podkładem. Potem można już nakładać żel i każdą kolejną warstwę utwardzać pod lampą UV. W ten sposób trzeba nakładać nawet kilka warstw żelu i za każdym razem trzymać przez około 2 lub 3 minuty paznokcie pod lampą. Żel należy nakładać bardzo precyzyjnie i omijać skórki przy paznokciach, bo może to zepsuć cały manicure i sprawić, że nie będzie on trwały. Oczywiście żelowa metoda pozwala również na zdobienie paznokci przy pomocy różnego rodzaju przyklejanych naklejek czy kamyczków, dzięki którym można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Zdejmowanie żelowych paznokci

Zdejmowanie paznokci żelowych przebiega przy użyciu metod mechanicznych – żel należy spiłować gruboziarnistym pilnikiem. Paznokcie warto odpowiednio odżywiać i raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę od żelu, aby płytka mogła trochę odpocząć i zregenerować się. To naprawdę bardzo ważny etap, o którym nie można zapominać. Trzymanie się tych zasad pozwoli na cieszenie się paznokciami żelowymi przez długi czas.

Categories Zdrowie i Uroda