TOP

W jaki sposób leczy się dziś endometriozę?

Endometrioza to choroba znana również pod nazwą wędrującej śluzówki i gruczolistości zewnętrznej. Oznacza to po prostu, że błona śluzowa macicy, którą fachowo nazywa się endometrium, rozrasta się poza jamę macicy. Endometrioza to choroba, która dotyka doprawdy wielu kobiet na całym świcie. Badania dowodzą, że chore kobiety to 6-15% populacji. Niestety przypadłość wiąże się zazwyczaj z intensywnymi dolegliwościami bólowymi i może prowadzić do niepłodności. Leczenie najczęściej jest dość proste – odpowiednia farmakoterapia zazwyczaj rozwiązuje problem. Przyjmowanie hormonów stanowi jednak problem dla kobiet, które pragną zajść w ciążę.

Endometrioza leczenie objawowe

Nie można leczyć endometriozy przyczynowo, ponieważ jej dokładne przyczyny nie są w ogóle znane. Leczenie opiera się głównie na zastosowaniu hormonów lub leczeniu chirurgicznym – jednak taka konieczność występuje niezwykle rzadko. Niestety żadna z tych metod nie gwarantuje całkowitego wyleczenia. Endometrioza często powraca lub nie jest wyleczona w 100%. Lekarze próbują wykorzystywać różne metody leczenia, łączą farmakoterapię z operacją, aby odnieść jak najlepsze wyniki. Na główny objaw endometriozy można przyjmować przede wszystkim niesteroidowe leki przeciwzapalne, na przykład ibuprofen, który złagodzi ból. Bardziej skomplikowana jest chęć wyleczenie z niepłodności.

Endometrioza leczenie operacyjne

Leczenie operacyjne jest zazwyczaj na drugim miejscu. Lekarze zazwyczaj próbują najpierw farmakoterapii, a dopiero gdy ta nie przyniesie oczekiwanych skutków, podejmują się leczenia operacyjnego. Jak wiadomo każda operacja wiąże się z możliwością wystąpienia poważnych konsekwencji, więc lekarze dla bezpieczeństwa pacjentek wolą spróbować nieinwazyjnego leczenia hormonami. Operacja to dobry pomysł, gdy:
– kobieta odczuwa intensywny ból w okolicy miednicy mniejszej, na który nie działają inne leki,
– pacjentka cierpi na bolesne miesiączki z powodu implantacji fragmentów endometrium w mięśniówce macicy,
– występują nieprawidłowości funkcji narządów rodnych, które mogą prowadzić do trwałej niepłodności.

Endometrioza leczenie hormonalne

Zastosowanie hormonoterapii polega na wymuszeniu zaprzestania produkcji przez jajniki estrogenów i progesteronu. W ten sposób dolegliwości bólowe zmniejszają się. Jest to zupełnie bezpieczna terapia, ponieważ w każdej chwili można zaprzestać przyjmowania leków, jajniki szybko przywracają swoje funkcje i funkcje organizmu wracają do stanu sprzed przyjmowania leków. Terapia hormonalna jest bardzo bezpieczna, ale wiele kobiet musi borykać się z skutkami ubocznymi, takimi jak trądzik, potliwość i wzrost wagi ciała.

Więcej informacji znajdziesz na stronie miracolo.clinic/endometrioza/techniki-usuwania-endometriozy.html

Categories Ciekawe
skrzynia ogrodowa technorattan duża technorattan balkony meble na taras sklep