TOP

Jak spełnić marzenie o idealnej sylwetce?

Walka z nadwagą nie jest łatwa. Wiele kobiet mimo przestrzegania diety oraz aktywnego trybu życia nie jest w stanie zgubić tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała. Jak sobie z tym poradzić?

Odsysania tłuszczu – czy warto spróbować?

Liposukcja jest zabiegiem, który wykonywany jest u osób, które nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała. Trzeba pamiętać, że odsysanie tłuszczu nie jest przewidziane, by usunąć nadprogramowe kilogramy z całej figury. Jest to zabieg, któremu poddawane są miejsca najbardziej narażone na występowanie tkanki tłuszczowej. Najczęstsza jest liposukcja brzucha, ud oraz pośladków. Odsysanie tłuszczu można przeprowadzić również na plecach, ramionach, czy twarzy – jest to jednak dużo rzadziej wykonywany zabieg.

Liposukcja jest zabiegiem, dzięki któremu ciało może nabrać prawidłowych proporcji, czego nie udaje się uzyskać za pomocą ćwiczeń. Nie jest to jednak remedium na wszystkie problemy z nadwagą.

Kto nie może poddać się liposukcji?

Odsysanie tłuszczu nie jest przeznaczone dla osób, które nie planują zmiany stylu życia. Zrobienie liposukcji nie gwarantuje szczupłej sylwetki. Nie tak to działa. Liposukcja rozbija komórki tłuszczowe w konkretnym miejscu. Można mieć pewność, że w tym miejscu komórki tłuszczowe już się nie odrodzą, ale obok są komórki tłuszczowe, które wymagają pracy oraz zrównoważonej diety, by nie powiększyć swojej objętości. Tylko zdrowa, zrównoważona dieta oraz ćwiczenia fizyczne pozwolą utrzymać ładną, zgrabną sylwetkę.

Stan zdrowia również może być przeciwwskazaniem do przeprowadzenie zabiegu liposukcji. Cukrzyca, nieprawidłowa krzepliwość krwi, zapalenie żył, czy nadczynność tarczycy dyskwalifikują pacjentkę, która myśli o zabiegu odsysania tłuszczu.

Planowanie zajścia w ciążę również nie jest dobrym momentem, by myśleć o zabiegu odsysania tłuszczu. Dużo korzystniej jest przeprowadzić ten zabieg po ciąży oraz okresie laktacji.

Liposukcja jest metodą na uzyskanie pięknej, proporcjonalnej sylwetki, gdy borykamy się z problemem miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to oferta dla osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia. Nie zawsze można usunąć wszystkie niedoskonałości tylko przy pomocy naturalnych metod, jakimi jest ruch oraz zbilansowana dieta. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest zabieg odsysania tłuszczu.

Categories Zdrowie i Uroda