TOP

Skrzynie plastikowe – zabezpieczenie towarów w transporcie

Transport i magazynowanie wytworzonych dóbr jest tak samo istotnym etapem, jak sam proces produkcji. Do zabezpieczenia wyprodukowanych towarów używa się odpowiednich opakowań, a są nimi skrzynie plastikowe, które w sposób optymalny chronią towary przed wszelkimi uszkodzeniami.

Jak wykonane są skrzynki plastikowe do transportu towarów?

Skrzynki plastikowe producent przygotowuje, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe niebezpieczeństwa, na które mogą być narażone towary podczas przewozu, przenoszenia lub ustawiania w magazynie. Skrzynie plastikowe są produkowane z niezwykle trwałych, odpornych i nie ulegających odkształceniom tworzyw sztucznych. Są one lekkie, ergonomiczne i doskonale przystosowane do pełnienia swoich zadań.

Opakowania plastikowe producent tworzy zachowując standardowe wymiary wszystkich krawędzi, dzięki takiej konstrukcji pojemniki można zestawiać w dowolne konfiguracje na szerokość i wysokość, co znacznie ułatwia i optymalizuje wykorzystanie powierzchni magazynowej i transportowej.

Skrzynie są produkowane w różnych modelach. Posiadają pełne lub ażurowe ścianki, mogą mieć środek dzielony kratownicami lub pusty. Skrzynki plastikowe producent dostosowuje do konkretnych potrzeb odbiorcy i do towarów, które będą w nich przewożone.

W jakich wariantach dostępne są skrzynie plastikowe?

Standaryzowane opakowania plastikowe producent wytwarza w wersji euro, modułowej, a także sztaplowane. Ich właściwości zależą od sposobu przewozu i możliwości ustawiania.

Skrzynie w wersji euro są to bardzo trwałe pojemniki, powstające w drodze recyklingu, przeznaczone głównie do przewozu i przechowywania produktów przemysłowych stałych. Te skrzynie są łatwe w myciu i mogą być wielokrotnie używane.

Skrzynki modułowe są drugim rodzajem opakowań plastikowych, które są dostępne u producentów. Tego rodzaju skrzynki posiadają wygodne uchwyty, umożliwiające ręczne przenoszenie oraz ustawianie w dowolnych konfiguracjach. Mogą one posiadać ażurowe ścianki, które zapewniają dobrą wentylację wnętrza. Są przystosowane do przechowywania świeżych produktów rolnych, warzyw i owoców.

Skrzynie sztaplowane bardzo dobrze spełniają rolę pojemników na duże partie towarów. Jeden asortyment może zajmować niewielką ilość miejsca w magazynie lub w samochodzie dostawczym, dzięki temu, że skrzynie ustawia się w wysokie sztaple, a towary, które się w nich znajdują są odpowiednio chronione przed wszelkimi uszkodzeniami.

Categories Ciekawe