TOP

Skoki ze spadochronem – ekstremalna rozrywka

Skoki ze spadochronem są jednym z najbardziej popularnych sportów ekstremalnych, które mogą być wykonywane w tandemie lub solo. W pierwszym przypadku jest to tak zwany skok zapoznawczy, w którym pasażer przypięty jest do instruktora za pomocą specjalnej uprzęży. Nie wymaga on żadnych badań ani kursów, więc tak naprawdę może go wykonać prawie każdy.

Dla kogo skoki spadochronowe?

Mimo iż skok tandemowy może wykonać niemal każdy, istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne, których nie powinno się lekceważyć. Są to wszelkiego rodzaju poważniejsze choroby kręgosłupa lub jakiekolwiek większe kontuzje różnych części ciała.

Na skoki ze spadochronem nie powinny decydować się także osoby mające problemy z układem krwionośnym oraz oddechowym. Do przeciwwskazań zaliczają się również osteoporoza i epilepsja.

Jednak poza tymi pewnymi ograniczeniami na ten rodzaj sportu może pozwolić sobie właściwie każdy, nawet dziecko czy osoba starsza. Oczywiście o ile ma w sobie wystarczająco odwagi.

Przygotowanie do skoku tandemowego

Przygotowanie do skoku spadochronowego w tandemie jest niezwykle proste i szybkie. Nie wymaga on żadnego specjalistycznego kursu ani badań czy zaświadczeń lekarskich. Pasażer przechodzi jedynie kilkunastominutowe szkolenie, w którym oprócz wyjaśnienia wszystkich kwestii zostaje poinformowany o istniejącym ryzyku utraty zdrowia lub życia.

Po kursie instruktor zakłada uprząż i dopasowuje ją w taki sposób, aby zapewniała jak najlepszy komfort. Następnie wykonuje się kilka prostych ćwiczeń, które symulują postawę, w jaką układa się ciało podczas lotu. Po wykonaniu tych wszystkich czynności, zarówno instruktor, jak i pasażer udają się do samolotu, który wzbija się na odpowiednią wysokość.

Nieprawdopodobne doznania

Skoki ze spadochronem zapewniają wspaniałe doznania i są polecane dla osób głodnych życia i kochających niesamowite przygody. Fantastyczne widoki, podniesiony poziom adrenaliny i pokonywanie własnych barier i lęków to najważniejsze motywacje ludzi decydujących się na tę rozrywkę.

O tym, że jest to coś absolutnie wspaniałego i niesamowitego świadczy fakt, iż bardzo duża część osób, które wykonały swój pierwszy skok w życiu, wracają po kolejne porcje wrażeń. To najlepszy dowód na to, że jest to coś pięknego, co pozostaje w pamięci na bardzo długo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Categories Zdrowie i Uroda