TOP
Randka w sandomierskim klimacie

Randka w sandomierskim klimacie

Sandomierz to leżąca nad Wisłą perełka województwa świętokrzyskiego. Ze względu na duże nagromadzenie atrakcji i przebiegające tamtędy szlaki turystyczne jest on znakomitym miejscem na weekendowy wypad, w tym również na randkę we dwoje.

Kuchnia Świętokrzyska


Regionalna kuchnia świętokrzyska to połączenie wpływów szlacheckich i chłopskich z domieszką kultury żydowskiej. Oferowane przez specjalizujące się w kuchni świętokrzyskiej restauracje dania, często posiadają zagadkowe dla reszty mieszkańców naszego kraju nazwy. Do najczęściej serwowanych w tych rejonach potraw należy parzybroda świętokrzyska, pokrzywianka i przypkowska zupa cebulowa.

Ponadto lokale gastronomiczne znajdujące się w Sandomierzu uraczyć mogą specjałami innych kuchni regionalnych. Dla osób pragnących posmakowania nowoczesnej kuchni, również znajdzie się kilka miejsc, które otworzą przed nimi swoje podwoje.

Decydując się na pobyt w Sandomierzu, warto jednak skosztować choć jednej potrawy typowo świętokrzyskiej. Na zimny dzień dobrym wyborem będzie przypkowska zupa cebulowa zawierająca moc ziół i rozgrzewających przypraw. Cebulowy smak tej potrawy przełamany jest wolno gotowanym rosołem i świeżo wypiekanym razowym chlebem.

Gdzie zjeść w Snadomierzu?


Wizyta w Sandomierzu, nawet kilkugodzinna powinna zakończyć się w lokalu oferującym smaczne i tanie jedzenie. Jednym z najczęściej polecanych miejsc jest Stara Piekarnia.

Stara Piekarnia to restauracja w Sandomierzu, w której skosztować można wypiekanego domowymi sposobami chleba. Ponadto właściciele oferują swoim klientom typowe dania kuchni świętokrzyskiej. Klienci mają więc możliwość poparzenia brody tradycyjną parzybrodą, czy zasmakowania przygotowanego specjalnie dla nich żurku. Dodatkowym atutem tego miejsca jest piekarniczy wystrój. Stare lady do zagniatania chleba, ciągle pracujące piece chlebowe, czy wagi przenoszą gości do starej piekarni, w której najważniejszym produktem był chleb.

Jedzenie w Sandomierzu to jednak nie tylko tradycyjna kuchnia świętokrzyska. Na rynku zasmakować można również kuchni włoskiej, chińskiej, czy tajskiej. Dla smakoszy jedzenia pochodzącego z innych regionów również znajdzie się kilka miejsc.

We dwoje


Dobrym pomysłem na randkę we dwoje będzie odwiedzenie Restauracji Sandomierskiej http://grillsolo.pl/restauracja/. Jej wystrój zapewnia intymny charakter spotkania, a profesjonalna obsługa nie narzuca się w żaden sposób klientowi. Godnymi polecenia na wieczór we dwoje jest zupa chrzanowa i schab z borowikami. Pachnące lasem potrawy to specjalność restauracji. W tym miejscu kolacja w Sandomierzu przyjmuje magiczny charakter, który wart jest zapamiętania.

Categories Ciekawe
turystyczny grill gazowy technorattanowe huśtawki ogrodowe gril gazowy